2004: Trener zadowolony mimo porażki ze Stalą Mielec

16
Grudzień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

WISŁA KRAKÓW 2004 U14B

Piątkowe popołudnie zawodnicy z rocznika 2004 Wisły Kraków i Stali Mielec wykorzystali do zmierzenie się ze sobą w meczu sparingowym. Lepsi, dzięki bramce na początku pierwszej połowy okazali się goście z Podkarpacia.

Faza finałowa eliminacji do Pucharu Polski w fuTSalu! – już jutro!

Jestem zadowolony z gry naszego zespołu w obu połowach. Uważam, że pomimo innego charakteru jej przebiegu bardzo trudno wskazać, w której z nich jakość naszego zespołu stała na wyższym poziomie. Istotnym jest, aby przeprowadzać ocenę jakościową zdając sobie sprawę, że jest ona ściśle warunkowana przez wymiar ilościowy. W tym przypadku fakt zdobycia bramki przez przeciwnika grającego bardzo defensywnie na początku drugiej połowy wymaga od nas trenerów odróżnienia cech gry pierwszej i drugiej połowy przed dokonaniem ewaluacji. Chłopcy bardzo dobrze i w sposób różnorodny realizowali działania odnoszące się do przyjętego przez nas sposobu gry. Należy przyznać także, że umiejętność tworzenia wzrostu poziomu dynamiki gry naszej drużyny jest na bardzo wysokim poziomie. Przez cały mecz kontrolowaliśmy grę zarówno w momencie posiadania piłki, jak i poprzez moment przejścia z atakowania do bronienia w chwili braku jej posiadania. Drużyna Stali Mielec charakteryzowała się dobrą organizacją gry w fazie defensywnej, ustawiając się dość nisko. Należy pochwalić ich zespół za minimalizowanie przestrzeni pomiędzy zawodnikami, co wymagało od nas zwiększania dynamiki gry już na połowie boiska. Pomimo tego nasza drużyna potrafiła stworzyć liczne sytuacje bramkowe, dwukrotnie trafiając w poprzeczkę i raz w słupek. Kluczowym dla wyniku tego spotkania był moment odzyskania piłki zaraz po jej stracie jako jedna z możliwości do gry bezpośredniej – ocenił spotkanie trener Tomasz Tchórz.

Wisła Kraków – Stal Mielec 0:1 (0:0)

Wisła Kraków: Eryk Dudek – Kacper Filo, Mariusz Kutwa, Robert Zaborowski, Kacper Zborowski – Bartosz Kutrzeba, Mikołaj Zięba, Jakub Niedbała – Dawid Kędziora, Michał Opalski, Bartosz Seweryn oraz Piotr Zagórowski, Oliwier Oczkowski, Mateusz Popiela, Dorian Gądek, Bartłomiej Sowa, zawodnik testowany

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x