2004: Świetne otwarcie sezonu Wisły!

22
Sierpień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

11072015a_003

Od szybko strzelonej bramki i wysokiego zwycięstwa wiślacy zaczęli Małopolskę Ligę Młodzików. W 1. kolejce ograli PUKS Karol Wadowice 5:1. Trzy bramki zdobyli debiutanci.

Nabór do Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków

Już w trzeciej minucie Michał Opalski wykorzystał dobre dogranie Kuby Niedbały, ominął rywala i pokonał bramkarza gości. Jak się później okazało w wielu sytuacjach ratował wadowiczan przed utratą bramki. Jednak dziesięć minut później był bezradny przy strzale Jakuba Jani. Karol tuż przed przerwą zdobył bramkę kontaktową, ale niezbyt często zagrażał bramce Szymona Wolaka. Po zmianie stron mieliśmy koncert gospodarzy. Szczególnie między 43. a 48 minutą, kiedy za sprawą Niedbały i Doriana Gądka padły trzy bramki. Dwukrotnie Niedbała asystował Gądkowi, a raz napastnik ominął bramkarza po dograniu Gądka.

Cały czas kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Tylko przez naszą nieskuteczność i błędy w obronie Karol miał swoje szanse. Od początku tego sezonu dzięki temu, że rywalizacja się zaostrzyła każdy chłopaków daje z siebie więcej i było to dzisiaj już widać, ale to nie są ich maksymalne możliwości. Mając obecnie szeroką kadrę cieszę się, że zagramy w tej rundzie tyle meczów ligowych, ponieważ ci chłopcy, którzy zostaną w Wiśle na pewno dostaną odpowiednią ilość szans gry – powiedział po meczu trener Michał Jania.

Małopolska Liga Młodzików, 1. kolejka
22 sierpnia, godz. 15:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – PUKS Karol Wadowice 5:1 (2:1)
Michał Opalski 3′, Jakub Jania 13′, Dorian Gądek 43′, 48′, Jakub Niedbała 45′

Wisła Kraków: Szymon Wolak – Patryk Kościółek, Bartosz Kutrzeba, Robert Zaborowski, Aleksander Karagiannakos – Jakub Jania, Jakub Niedbała, Michał Opalski, Karol Tokarczyk oraz Szymon Kucharski, Bartosz Seweryn, Bartłomiej Wolak, Dorian Gądek

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x