2004: Prestiżowa wygrana Białej Gwiazdy w meczu na szczycie

Maj
2017

Kategoria Aktualności / U-13

1200

Niezwykle istotne zwycięstwo dla układu w tabeli odniosła dzisiaj Wisła Kraków 2004. Podopieczni trenera Michała Jani wygrali 3:1 z niepokonaną do tej pory Bronowianką Kraków. Bramka Bartosza Seweryna była setną zdobytą przez Białą Gwiazdę w tych rozgrywkach.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Małopolska Liga Młodzików charakteryzuje się w tym sezonie tym, że jest ligą dwóch długości. W pierwszej grupie są Dunajec Nowy Sącz, Akademia Piłkarska 21 i właśnie Wisła Kraków oraz Bronowianka Kraków. Wiślacy w 25 meczach zgromadzili 66 punktów, tylko raz przegrywając – niedawno z Dunajcem. Z kolei rywal z Bronowic na 22 mecze rozegrane 17 wygrał, pozostałe remisując. W rundzie jesiennej pomiędzy obiema drużynami padł remis, a smaczku dodawał też fakt, że zawodnicy znają się dobrze ze szkoły.

BAZ05202017-4539

Energiczniej mecz zaczęła Wisła, która szybko wywalczyła sobie przewagę, co przełożyło się na okazje po rzutach rożnych. Najlepszą miał Kacper Zborowski, ale jego uderzenie z woleja po ręce bramkarza poleciało nad poprzeczką. Dużą aktywność na boisku wykazywał Michał Opalski i to mu się opłaciło w 17. minucie – wykorzystał błąd obrony Bronowianki, a gdy znalazł się sam na sam z bramkarzem był bezbłędny. Niestety goście zdążyli przed przerwą wyrównać.

BAZ05202017-4614

Podobnie jak pierwszą połowę, tak i drugą wiślacy zaczęli od ataków. W 33. minucie jeden z naszych zawodników został powalony w polu karnym, a Dawid Kędziora pewnie egzekwował „jedenastkę”. Chwilę później mógł w ten sam sposób podwyższyć prowadzenie, ale tym razem górą był bramkarz Bronowianki, która miała swoje pięć minut, gdy zaatakowała bramkę Piotra Zagórowskiego, ale Biała Gwiazda dość gładko wyszła z opałów. W końcówce meczu rozgrywające dobre zawody Opalski wypuścił w uliczkę Bartosza Seweryna, który technicznym strzałem ustalił wynik meczu. Wisła 2004 pokonała Bronowiankę Kraków 3:1, powiększając przewagę nad nią do 13 punktów (goście mają trzy mecze rozegrane mniej).