Czerwiec
2017

Kategoria Aktualności / U-13

Wisła Kraków 2004

Rozczarowujące spotkanie rozegrała w środowe popołudnie Wisła Kraków 2004. W hicie rozegranej awansem 29. kolejki Małopolskiej Ligi Młodzików uległa na wyjeździe Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Wynik meczu został ustalony w pierwszym kwadransie.

Mecz z Akademią Piłkarską 21 miał przesądzić o tym, która drużyna na ostatniej prostej ligi będzie bliżej mistrzostwa. Z pozycji lidera startowali wiślacy, ale wiedzieli, że nawet remis może niewiele dać, bo na potknięcie obu ekip liczył, mający tyle samo punktów, Dunajec Nowy Sącz. Jednak tego dnia na obiekcie Fame Sport Club z formą trafiła tylko drużyna gospodarzy. Już po piętnastu minutach, po bramkach Michała Litwy, było 2:0. Zawodnik AP 21 najpierw uderzył z rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie zmyliła Szymona Kucharskiego, a dziesięć minut później minął kilku wiślaków i pokonał naszego bramkarza. Późniejsze wydarzenie dobitnie pokazały, że nie był to mecz Białej Gwiazdy. Nasi zawodnicy nie potrafili przebić się przez obronę gospodarzy, która przez cały mecz nie dopuściła do żadnej groźnej sytuacji. Po wczorajszym meczu Wisła ma przed sobą jeszcze dwa spotkania do rozegrania. Do tej pory zgromadziła 69 punktów, tyle samo co wczorajszy rywal, który jednak rozegrał mecz mniej. Trzeci jest Dunajec z trzema punktami straty, ale i z dwoma meczami zaległymi.

Jestem bardzo rozczarowany postawą swojej drużyny. Nie poznawałem ich na boisku, tylko przez ostatnich pięć minut pierwszej połowy przypominali mi zawodników, których trenuję. Bierzemy to na klatę, przeciwnik zagrał bardzo dobrze, gratulacje. My pracujemy dalej by w przyszłości nie powtórzyło się takie spotkanie. Na pytanie czy nie skomplikowalo to ligi: oczywiście, że każdy kto startuje w rozgrywkach chce wygrać ligę, ale nie zapominajmy, że to jest liga trzynastolatków! – podsumował spotkanie trener Michał Jania.