2004: „Po strzeleniu bramki powinniśmy kontrolować mecz, niestety tak nie było”

06
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

BAZ03052017-5773

Niedzielnym rankiem przy ul. Koletek 20 Wisła Kraków 2004 podejmowała rówieśników z Zagłębia Lubin. Podopieczni trenera Michała Jani, choć jako pierwsi wyszli na prowadzenie, po końcowym gwizdku sędziego musieli uznać wyższość Miedziowych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla lubinian, a jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy z rzutu karnego zdobył Jakub Niedbała.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a cała gra skupiła się w środku pola, gdzie było dużo walki. Dobrą szansę na zdobycie bramki w 8. minucie spotkania miał Kacper Zborowski, który zauważył wysuniętego bramkarza gości i postanowił go przelobować. Piłka jednak trafiła w boczną siatkę. W kolejnych minutach do głosu doszli goście. Najpierw trafili w poprzeczkę, a w następnej akcji w słupek. Następnie w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik Wisły Kraków, jednak przegrał on pojedynek z golkiperem gości. Pod koniec pierwszej części gry pomocnik Wisły uderzył z dystansu, jednak piłka trafiła w słupek.

BAZ03052017-5884

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli Wiślacy. W polu karnym faulowany był Kacper Filo, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Jakub Niedbała, który dał Białej Gwieździe prowadzenie. W dalszej części gry to Zagłębie było groźniejsze i starało się doprowadzić do remisu. I udało się to po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, gdy piłkę do pustej bramki skierował jeden z napastników gości. Parę minut później, po akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska Zagłębie zdobyło dugą bramkę, która zapewniła im zwycięstwo. W końcówce do remisu mógł doprowadzić Bartłomiej Seweryn, jednak z jego strzałem problemu nie miał bramkarz gości.

Uważam ze spotkanie było na wysokim poziomie piłkarskim. Mieliśmy swoje szanse pod koniec pierwszej polowy. Po strzeleniu bramki powinniśmy kontrolować to spotkanie niestety tak nie było. Zagłębie to bardzo dobra drużyna i chciałbym, abyśmy jak najczęściej mierzyli się z takimi zespołami, bo wtedy jesteśmy w stanie jeszcze lepiej ocenić możliwości naszych zawodników – podsumował spotkanie trener Michał Jania.

Wisła Kraków 2004 – Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)
Jakub Niedbała 46′

Wisła Kraków: Eryk Dudek – Kacper Filo, Dawid Kędziora, Robert Zaborowski, Bartosz Kutrzeba – zawodnik testowany, Jakub Niedbała, Michał Opalski – zawodnik testowany, Bartłomiej Seweryn, Kacper Zborowski oraz Piotr Zagórowski, Dorian Gądek, Dominik Brewczyński, Karol Tokarczyk, zawodnik testowany

BAZ03052017-5727

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x