2004: Gra w Nowym Targu nie poszła w parze z wynikami

13
Czerwiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

Wisła Kraków 2004

Gdyby w piłce nożnej za wrażenia artystyczne przyznawano punkty, to Wisła Kraków 2004 turniej w Nowym Targu ukończyłaby w pierwszej trójce. Jednak organizatorzy liczyli przede wszystkim bramki, a tych podopieczni trenera Michała Jani strzelali dużo, ale też nie mniej tracili. Ostatecznie zajęli 11. miejsce w szesnastozespołowej stawce.

Nieskuteczność charakteryzowała postawę Białej Gwiazdy w grupowych meczach, które rozgrywane były przez cały piątek – i to dosłownie, ponieważ pierwszy mecz rozpoczął się o 8:00, a granie Wisła skończyła po zmroku. Wyniki były różne – zaczęło się od remisu z czeskim Banikiem Ostrawa, choć do przerwy wiślacy mieli wystarczającą liczbę okazji, żeby ustalić wynik meczu na swoją korzyść. Podobna sytuacja zaistniała w drugim meczu – do przerwy było 2:1 dla Białej Gwiazdy, ale skończyło się 3:4. Wynik powtórzył się w spotkaniu z kolejną drużyną ekstraklasową – Jagiellonią Białystok. Pierwszy dzień rozgrywek podopieczni trenera Michała Jani zakończyli zdobywając cztery punkty – dzięki wygranej z Lokomotivą Trnava i remisowi z warszawską Legią.

W sobotę odbyły się pozostałe dwa mecze grupowe, w których Wisła przegrała z Karpatami Lwów oraz pokonała FC Wrocław Academy, co w ostateczności dało 6. miejsce w grupie i grę o pozycje 9-12. Pierwszym rywalem była szczecińska Pogoń, która okazała się nieznacznie lepsza od naszych zawodników. Ostatni dzień każda z drużyn rozgrywała po jednym spotkaniu – decydującym o końcowej lokacie. Rywalem wiślaków był Śląsk Wrocław i po pewnym zwycięstwie ukończyliśmy rozgrywki na 11. miejscu.

Był to z pewnością wyczerpujący turniej dla zawodników Wisły Kraków. Każdy mecz rozgrywany był formułą dwie połowy po 20 minut, więc w ciągu trzech dni nasi zawodnicy zanotowali na boiskach w Nowym Targu i Szaflarach 360 minut. W ciągu których zagrali między innymi z pięcioma drużynami ekstraklasowymi oraz trzema z zagranicy.

Wyniki Wisły Kraków 2004 podczas I Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ:
Wisła Kraków – Banik Ostrawa 2:2
Wisła – Zagłębie Lubin 3:4
Wisła – Jagiellonia Białystok 3:4
Wisła – Lokomotiv Trnava 5:0
Wisła – Legia Warszawa 1:1
Wisła – Karpaty Lwów 0:1
Wisła – FC Wrocław Academy 2:0
Wisła – Pogoń Szczecin 1:2
Wisła – Śląsk Wrocław 6:2

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Eryk Dudek, Dorian Gądek, Jakub Jania, Dawid Kędziora, Patryk Kościółek, Bartosz Kutrzeba, Jakub Niedbała, Michał Opalski, Dominik Sambor, Bartosz Seweryn, Karol Tokarczyk, Robert Zaborowski, Kacper Zborowski, Piotr Zagórowski, Kacper Chełmecki, Mariusz Kutwa, Mateusz Popiela, Mikołaj Zięba

Klasyfikacja końcowa:
1. Zagłębie Lubin
2. Tatran Presov
3. Karpaty Lwów
4. Dynamo Kijów
5. Akademia Piłkarska 21 Kraków
6. FCB Escola
7. Jagiellonia Białystok
8. Legia Warszawa
9. Pogoń Szczecin
10. Banik Ostrawa
11. Wisła Kraków
12. Śląsk Wrocław
13. FC Wrocław Academy
14. AP Podhala Nowy Targ
15. Lokomotiv Trnava
16. Birmingham City

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x