2004: Dziesiąte miejsce w Katowicach

13
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

Turniej Silesia Football Cup 2016

W sobotę i niedzielę Wisła Kraków 2004 grała w Katowicach w turnieju Silesia Football Cup. Podopieczni trenera Michała Jani zajęli ostatecznie 10. miejsce w szesnastozespołowej stawce. Zabrakło skuteczności.

Sobotnią rywalizację wiślacy zaczęli od przegranej 1:2 z Legią Warszawa, później miejsce miały dwa remisy, z Łódzkim Klubem Sportowym oraz Śląskiem Wrocław. Kolejne spotkania, czyli z Banikiem Ostrawa i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zostały przegrane i wygrana w ostatnim meczu z gospodarzem nie wystarczyła by awansować do grupy rywalizującej o końcowe zwycięstwo. Wisła zajęła 6. miejsce w grupie, tracąc do 4. Łódzkiego Klubu Sportowego dwa oczka. Można było być rozczarowanym z wyniku, zwłaszcza, że w większości z tych meczów młodym zawodnikom brakowało skuteczności. Następny dzień Wisła zaczęła od dwóch okazałych zwycięstw: po 3:0 ze Spartą Zabrze i FC VSS Košice. Porażka z Wartą Poznań sprawiła, że klub z Wielkopolski w końcowej tabeli wyprzedził naszą drużynę, mimo końcowego wysokiego zwycięstwa nad GKS Bełchatów 5:1.

Turniej bardzo fajny, graliśmy z równymi nam zespołami, każdy mecz, może poza tym z Banikiem Ostrawa, był w miarę wyrównany. Z drugiej strony wyniki nie do końca odźwierciedlają przebiegów spotkań. Te mecze inaczej się kończyły niż wyglądały, między innymi przez naszą nieskuteczność. W każdym spotkaniu były akcje, które zadawalały mnie jako trenera, lecz ten turniej pokazał też, że mamy nad czym pracować. Sytuacje niewykorzystane bardzo często obracają się przeciwko i tak to wyglądało szczególnie w pierwszym dniu – podsumował turniej trener Michał Jania.

Wyniki Wisły Kraków 2004 w Katowicach:
Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:2
Śląsk Wrocław – Wisła 1:1
ŁKS Łódź – Wisła 0:0
Banik Ostrava – Wisła 3:1
Wisła – DVTK Miskolc 3:0 (walkower)
Wisła – KSZO Ostrowiec Św. 1:2
GKS Katowice – Wisła 0:1

Wisła – Sparta Zabrze 3:0
Wisła – FC VSS Košice 3:0
Wisła – Warta Poznań 0:2
Wisła – GKS Bełchatów 5:1

Klasyfikacja końcowa Silesia Football Cup:
1. Sparta Praga
2. KSZO Ostrowiec Św.
3. Legia Warszawa
4. FA Szczecin
5. Jagiellonia
6. Banik Ostrava
7. ŁKS Łódź
8. Korona Kielce
9. Warta Poznań
10. Wisła Kraków
11. FC VSS Kosice
12. GKS Katowice
13. Śląsk Wrocław
14. Sparta Zabrze
15. GKS Bełchatów
16. FC VSS Košice

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Kacper Filo, Dorian Gądek, Jakub Jania, Aleksander Karagiannakos, Michał Ras, Michał Raś, Szymon Kucharski, Bartosz Kutrzeba, Jakub Niedbała, Michał Opalski, Dominik Sambor, Bartosz Seweryn, Karol Tokarczyk, Szymon Wolak, Robert Zaborowski, Kacper Zborowski

fot. Rafal Rusek / PressFocus

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x