2004: Dwa zwycięstwa i dwie porażki w Dortmundzie

Maj
2018

Kategoria Aktualności / U-14

WISŁA KRAKÓW 2004 U14B

Gorsza druga połowa fazy grupowej, mimo bardzo dobrego otwarcia, spowodowała, że udział Wisły Kraków 2004 w 15. Internationales U14 Pfingstturnier 2018 zakończył się na 4. miejsce w grupie.

Po raz trzeci Wisła Kraków wystąpiła w turnieju w Dortmundzie. Ostatnimi występami – roczników 2002 i 2003 – przyzwyczaiła do dobrych wyników i nie inaczej było w tym roku. Grupa Białej Gwiazdy, jak się okazało, należała do jednej z bardziej wyrównanych i o awansie do dalszych faz decydowały detale. W sobotę i niedzielę Wisła rozegrała cztery mecze po 35 minut każdy.

Nasi zawodnicy rozpoczęli rozgrywki bardzo dobrze – w meczu otwarcia ograli FC St. Pauli 2:1 po bramkach Roberta Zaborowskiego i Karola Sałamaja. Po dwóch godzinach Wiślacy rozegrali kolejne spotkanie, przeciwko 1. FC Köln, które zakończyło się naszym jednobramkowym zwycięstwem.

Niestety kolejne mecze zakończyły się porażkami – na zakończenie soboty 0:1 z Alemannią Aachen i w niedzielny poranek 0:4 z Aarhus GF. Te wyniki spowodowały, że w grupie C Wisła uplasowała się na czwartym miejscu. Wszystkie drużyny, które wyprzedziły nas zdobyły… po siedem punktów. Niewiele brakło, a formuła turnieju przewidywała dalszą grę tylko dla dwóch najlepszych drużyn.

Turniej wygrała drużyna AMD Malaysia Cougars, która w finale pokonała FC Midtjylland. Podobnie jak Wisła na etapie fazy grupowej udział w turnieju zakończyły takie drużyny jak Vfb Stuttgart czy Wigan Athletics.