2004: „Zorganizowany chaos”. Dwa wysokie zwycięstwa na inaugurację

05
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

WISŁA KRAKÓW 2004 U14B

Od dwóch wysokich zwycięstw Wisła Kraków 2004 zaczęła rywalizację w grupie 2 Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Podopieczni trenera Tomasza Tchórza zaprezentowali kilka świetnych akcji. Jest to dla nich pierwszy sezon gry 11 na 11.

Tydzień temu w środę Wiślacy rozegrali mecz 1. kolejki przeciwko Okocimskiemu Brzesko. Był to mecz jednostronny, który zakończył się wynikiem 8:1 na korzyść Białej Gwiazdy. Hattrickiem w tym meczu popisał się Dawid Kędziora. Kilka dni później Wisła udała się do Tarnowa, gdzie była podejmowana przez miejscową Unię. Wynik szybko otworzył Oliwier Oczkowski, a później bramki padały jeszcze cztery razy. Po tych dwóch meczach nasi zawodnicy są liderem, a już w niedzielę zmierzą się z Progresem Kraków, który również ma sześć punktów.

Jestem bardzo zadowolony z tego w jaki sposób rozpoczęliśmy rozgrywki ligowe i absolutnie nie mam tutaj na myśli rezultatów spotkań. Tym co ogromnie mnie cieszy był bowiem dotychczasowy sposób realizowania gry przez nasz zespół w meczach z Okocimskim KS Brzesko oraz Unią Tarnów. Uważam, że przede wszystkim druga połowa pierwszego i pierwsza połowa drugiego meczu pokazały, że zawodnicy mają w świadomości ideę ogólną przyjętego przez Akademię sposobu gry, który nazywamy krakowską piłką – powiedział trener Tomasz Tchórz.

Analizując oba mecze muszę stwierdzić, że jestem dumny, iż moi zawodnicy pokazali umiejętność zorganizowania takiej struktury podczas gry, która zapewnia im możliwość wyrażania siebie na swój indywidualny sposób, a także pozwala podejmować ryzyko w działaniach indywidualnych. Połączenie odpowiedzialności z wolnością w grze to początek zorganizowanego chaosu, do którego stale dążymy w naszej drużynie U14 – podsumował opiekun Wisły 2004.

1. kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarzy 2004, gr. 2
30 sierpnia, godz. 15:15, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Okocimski Brzesko 8:1 (6:1)
Karol Tokarczyk 9′, 16′, Dawid Kędziora 10′, 18′, 67′, Kacper Zborowski 25′, Bartosz Seweryn 28′, Jakub Jania 59′
Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Kacper Filo, Dominik Sambor, Mariusz Kutwa, Kacper Zborowski – Jakub Jania, Karol Tokarczyk, Mariusz Zięba – Oliwier Oczkowski, Dawid Kędziora, Bartosz Seweryn oraz Eryk Dudek, Robert Zaborowski, Mateusz Popiela, Michał Opalski, Dorian Gądek

2. kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarzy gr. 2
3 września, godz. 13:00, ul. Piłsudskiego 32, Tarnów
ZKS Unia Tarnów – Wisła Kraków 0:5 (0:3)
Oliwier Oczkowski 4′, Kacper Zborowski 13′, 59′, Mariusz Kutwa 24′, Karol Tokarczyk 55′

Wisła Kraków: Eryk Dudek – Kacper Filo, Mateusz Popiela, Mariusz Kutwa, Kacper Zborowski – Dorian Gądek, Mikołaj Zięba, Dawid Kędziora – Oliwier Oczkowski, Karol Tokarczyk, Kacper Chełmecki oraz Szymon Kucharski, Bartosz Seweryn, Michał Opalski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x