2004: Drugie miejsce w RESPECT CUP

19
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13 / U-14 / U-15

wisła w szalowej respect cup

Weekend zawodnicy z rocznika 2004 spędzili w Szalowej, gdzie niedawno mieli obóz, a w ostatnich dniach wzięli udział w turnieju RESPECT CUP, w którym dominowali zawodnicy starsi. Nie sprawiło to jednak problemu naszym zawodnikom, którzy doszli aż do finału, ale tam ulegli starszemu Górnikowi Zabrze.

Przez dwa dni Wisła rozegrała siedem meczów po 25 minut każdy. W fazie grupowej Biała Gwiazda ograła AP Goal, AP Wielogłowy, Stal Mielec oraz LKS Szaflary. Nieznacznie lepszy od naszej drużyny okazał się jedynie Glinik Gorlice. Uzyskane wyniki dały awans do półfinału, gdzie rywalem była Unia Tarnów. Dwie bramki Karola Tokarczyka przesądziły o awansie do finału. Tam jednak lepszy okazał się Górnik Zabrze i ostatecznie Wiślacy skończyli turniej na drugim miejscu. Drużyna trenera Tomasza Tchórza złożona była na ogół z zawodników z rocznika 2004, w tym pięciu testowanych (dwóch z klubu partnerskiego – AP Wisła Czarny Dunajec), trzech zawodników z rocznika 2003 – Jana Rolskiego, Maciej Tracz i Dawida Dąbrowskiego oraz Kacper Przybyłko z rocznika 2005.

Jestem zadowolony z faktu rozumienia przez zawodników w jaki sposób powinna grać nasza drużyna w konfrontacji przeciwko wymagającemu pod względem fizycznym przeciwnikowi. Chłopcy rozumieją, że jedynym sposobem na skuteczną rywalizację z atutami przeciwnika jest niedopuszczenie go do posiadania piłki. Co więcej, rozumieją także, że aby zminimalizować ryzyko odzyskania piłki za pomocą siły fizycznej rywala należy rozwijać sztukę oszukiwania i dynamicznie zmieniać miejsce lokalizacji piłki na boisku, co wiąże się z rozwojem tempa działań indywidualnych i grupowych. Uważam, że każdy mecz podczas rozgrywanego turnieju był dla nas bardzo cennym doświadczeniem bez względu na wspomniany fakt. Począwszy od charakteru rywalizacji turniejowej, dzięki czemu chłopcy konfrontowali się z wymaganiami przełożenia wysokiej jakości gry na wynik sportowy. Wbrew wielu opiniom młodzi ludzie także muszą uczyć się zdolności wygrywania. Konfrontując się w ostatnich tygodniach z bardzo dobrymi zespołami pod względem kultury i organizacji gry, tym razem mogliśmy doświadczać gry z przeciwnikiem, który pozostawiał większe przestrzenie pomiędzy swoimi zawodnikami, ale także bardzo dokładnie zamykał je przed swoją bramką. Łącząc ten sposób gry z faktem rywalizacji przeciwko bardziej rozwiniętym fizycznie zawodnikom i krótkim czasem trwania całego meczu najbardziej rozwijającym wyzwaniem dla nas była potrzeba adaptacji sposobu gry zespołu i każdego jej członka do całkowicie odmiennych przestrzeni w grze – podsumował występ swojej drużyny trener Tomasz Tchórz.

Wyniki Wisły Kraków 2004 podczas RESPECT CUP:
Wisła Kraków 2004 – AP GOAL 1:0
Wisła – Stal Mielec 1:0
Wisła – Glinik Gorlice 0:1
Wisła – AP Wielogłowy 2:0
Wisła – LKS Szaflary 2:1
Wisła – Unia Tarnów 2:0
Wisła – Górnik Zabrze 0:2

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Eryk Dudek, Piotr Zagórowski, Aleksander Stachnik – Maciej Tracz (2003), Kacper Filo, Bartosz Kutrzeba, Kacper Zborowski, Robert Zaborowski, Dawid Kędziora, Mateusz Popiela, Michał Opalski, Dorian Gądek, Jakub Jania, Mikołaj Zięba, Jan Rolski (2003), Dawid Dąbrowski (2003), Kacper Chełmecki, Kacper Przybyłko (2005), Karol Tokarczyk, Bartosz Seweryn oraz Wiktor Urbański (Turbacz Mszana Dolna 2005), Mateusz Niedziałkowski (FASE Szczecin), Ksawery Filar (FASE Szczecin), Kacper Latawiec (klub partnerski – Wisła Czarany Dunajec), Szymon Barnowski (klub partnerski – Wisła Czarany Dunajec)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x