2004: Cztery dni w Zakopanem zakończone piątym miejscem

29
Listopad
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

WISŁA KRAKÓW 2004 U14B

Od czwartku do niedzieli przebywała w Zakopanem Wisła Kraków 2004, która w tych dnia wzięła udział w API CUP 2017. Wiślacy rywalizowali z drużynami z Polski i zagranicy, zajmując w szesnastozespołowej stawce piąte miejsce.

Turniej, który odbywał się w stolicy polskich gór, trwał trzy dni i był dla naszej drużyny sporym wyzwaniem. Tym bardziej, że musiała ona szybko pozbierać się po pierwszym meczu, w którym zdecydowanie, bo aż o pięć bramek, lepsza okazała się Pogoń Szczecin. Jednak w następnych meczach Wiślacy udowodnili, że był to wypadek przy pracy. Najpierw wysoko ograli Ocean Dniepropietrowsk, a później pokonali Escolę Varsovia, która w pierwszym meczu zremisowała z Pogonią. Według opinii obserwatorów starcie Wisły z Escolą było jednym z najlepszych meczów tego turnieju. Tym występem podopieczni trenera Tomasza Tchórza zakończyli piątkową rywalizację.

Sobotę zaczęli od zwycięstwa nad FC Prykarpattya Ivano-Frankivsk. Następne dwa mecze miały wyjaśnić rolę Wisły w dalszych etapach turnieju. Wiślacy zremisowali ze Śląskiem Wrocław i o awansie do najlepszej czwórki miał zdecydować mecz z Widzewem Łódź, w którym wiślacy ulegli 0:1, a mecz kończyli w dziewiątkę. Zwycięstwo w ostatniej kolejce z Dunajcem Nowy Sącz sprawiło, że Biała Gwiazda uplasowała się na trzecim miejscu, tracąc punktu do drużyny z Warszawy.

W niedzielę odbywały się decydujące o miejscach mecze. Z uwagi na spore opady śniegu półfinały zostały ograniczone do serii rzutów karnych. W nich Wisła pokonała Wartę Poznań. Ostatnim rywalem Białej Gwiazdy był MOSP Białystok, od którego nasi zawodnicy okazali się lepsi. Nadmienić trzeba, że poczynania drużyn w Zakopanem oglądał Bartłomiej Zalewski, trener kadry Polski w tym roczniku.

Wyniki Wisły Kraków 2004 podczas API CUP Zakopane:
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:5
Wisła – Ocean Dniepropietrowsk 7:0
Wisła – Escola Varsovia 1:0
Wisła – FC Prykarpattya Ivano-Frankivsk 2:0
Wisła – Śląsk Wrocław 1:1
Wisła – Widzew Łódź 0:1
Wisła – Dunajec 3:0
Wisła – Warta Poznań 1:0
Wisła – MOSP Białystok

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Eryk Dudek, Piotr Zagórowski – Kacper Filo, Bartosz Seweryn, Mariusz Kutwa, Dominik Sambor, Robert Zaborowski, Dorian Gądek, Jakub Niedbała, Mikołaj Zięba, Karol Tokarczyk, Dawid Kędziora, Oliwier Oczkowski, Michał Opalski, Bartosz Kutrzeba, Mateusz Popiela, Jakub Jania, Karol Sałamaj

Końcowa klasyfikacja:
1. Arka Gdynia
2. FC Wrocław Academy
3. Escola Varsovia
4. Pogoń Szczecin
5. WISŁA KRAKÓW
6. MOSP Białystok
7. Śląsk Wrocław
8. Warta Poznań
9. Korona Kielce
10. Widzew Łódź
11. Sandecja Nowy Sącz
12. Dunajec Nowy Sącz
13. Prykarpattya Ivano Frankivsk
14. Żalgiris Wilno
15. Akademia Dynamo Kijów
16. Ocean Dniepropietrowsk

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x