2003: Zamiast korków założyli rękawice

03
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ04032018-9411

Nietypowo pierwszy po świątecznej, krótkiej, ale jednak przerwie, trening zaplanowany miała drużyna U15. Zawodnicy, wraz z trenerami Mateuszem Stolarskim i Kazimierzem Piechnikiem, stawili się w salce sekcji Trenuj Sporty Walki.

Fotorelacja z treningu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Zawodnicy z rocznika 2003 w Wielki Czwartek rozegrali mecz ligowy z Motorem Lublin, a później rozjechali się do domów i dopiero dzisiaj spotkali się ponownie. Najpierw przeszli testy motoryczne, a później włożyli rękawice i stanęli do walki. – Akurat trening dobrze się wpisał w nasze przygotowanie przed spotkaniem z Koroną Kielce. Chłopaki są po trzech dniach przerwy, dwa dni mieli luźne, natomiast wczoraj mieli wykonać indywidualne rozpiski treningowe. Myślę że taki trening to dobre wprowadzenie po krótkiej przerwie – ma on charakter ogólnorozwojowy. Dodatkowo to zupełnie inna dyscyplina od tej, którą mają na co dzień. Chcieliśmy odejść od codziennej rutyny – mówi trener Mateusz Stolarski, który również, podobnie jak Kazimierz Piechnik, trener przygotowania motorycznego, wziął udział w zajęciach.

BAZ04032018-9388

Dla większości była to nowość, co też było widoczne, ale raczej podejście było pozytywne. Charakter zajęć spodobał się, a poszczególni zawodnicy pytali trenera Norberta Caby o możliwość częstszych treningów. – Myślę, że zajęcia były bardzo ciekawe. Chłopaki największy problem mieli z jednoczesną koordynacją ruchów kończyn dolnych i górnych. Z minuty na minutę wyglądali jednak coraz lepiej. Raczej nie będziemy tu często zaglądać, ale trening sztuk walki, jako przerywnik to kapitalna sprawa – dodaje trener Stolarski.

BAZ04032018-9376

Wiślacy mają za sobą porażkę 0:1 z Motorem Lublin, a przed sobą sobotnie starcie z Koroną Kielce, która po trzech meczach ma tyle samo punktów co Biała Gwiazda – sześć. – Zdajemy sobie sprawę, że nie rozegraliśmy dobrego meczu w czwartek. Rozmawialiśmy z zawodnikami na temat tego co nam się podobało, a co nie ponieważ trzeba zaznaczyć, że można wyciągnąć również parę pozytywów z tego spotkania, które będą procentowały w przyszłości. Krótko jeszcze wrócimy do tego spotkania na analizie video jednak chcemy za wszelka cenę zagrać dwie dobre połówki w Kielcach – podsumował trener.

BAZ04032018-9446

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x