2003: Zagłębie lepsze w końcówce

06
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

BAZ03052017-6203

W niedzielne popołudnie przy ul. Winnickiej 40. SMS Gimnazjum nr 19 z odziałami Wisły Kraków 2003 mierzyła się ze swoimi rówieśnikami z Zagłębia Lubin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1, a jedyną bramkę dla Wiślaków zdobył Jan Rolski.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem wzajemnego badania się obu zespołów. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, jednak prostopadła piłka okazała się zbyt mocna, ale już chwilę później, bo w 13. minucie meczu Wiślacy wyszli na prowadzenie. Po egzekwowanym rzucie rożnym o piłkę mocno powalczył Filip Leśniak, ta trafiła pod nogi Jana Rolskiego, który z pięciu metrów skierował ją w okienko bramki. Następnie w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik Białej Gwiazdy, jednak przegrał rywalizację z bramkarzem. W 15. minucie meczu dobrym strzałem popisał się Bartosz Pietruszka, ale ponownie golkiper gości był na posterunku. W 23. minucie spotkania z kontratakiem wyszli goście, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Aktywny ponownie był Pietruszka, który uderzył w poprzeczkę z rzutu wolnego. W 38. minucie spotkania dobry odbiór zanotował Leśniak, który podał do Jakuba Lorka, jednak piłka po strzale napastnika poszybowała nad bramką.

BAZ03052017-6186

Na początku drugiej części spotkania dominowała gra w środkowej części boiska. W 58. minucie meczu zawodnik Zagłębia znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak Wiktor Skrzyński popisał się skuteczną interwencją. Dwie minuty później Miedziowi doprowadzili do remisu. Zawodnik gości przelobował bramkarza Wisły uderzając z rzutu wolnego. Parę minut później było już 1:2. Nieporozumienie między defensorem Białej Gwiazdy, a bramkarzem wykorzystał napastnik gości i skierował piłkę do bramki. Wisła walczyła, aby doprowadzić do remisu. W ostatniej akcji meczu piłka nieznacznie minęła bramkę po strzale Filipa Olszanickiego.

BAZ03052017-6293

Spotkały się dwie drużyny akademii ekstraklasowych. Wiedzieliśmy, że Zagłębie postawi wysokie warunki. Byłem przekonany, że również tym odpowiemy. Na gorąco uważam, że był to mecz wyrównany, to my wyszliśmy na prowadzenie jako pierwsi. Mogliśmy podwyższyć rezultat spotkania, mając dwie dobre sytuacje. Następnie mieliśmy trochę szczęścia, ponieważ Zagłębie stworzyło groźną akcję uderzając w poprzeczkę. Wierzyłem, że chłopcy zdobędą drugą bramkę, niestety się to nie udało. Jeżeli chodzi o stracone bramki to popełniliśmy dwa indywidualne błędy. Jeżeli grasz mecz na wyrównanym poziomie, to musisz wykorzystać te sytuacje, które masz. Nam się to dziś niestety nie udało, ale jestem zadowolony z gry chłopaków. Był to bardzo dobry mecz na wyrównanym poziomie. Myślę, że w przyszłości to zaprocentuje w lidze. Gratuluję swojemu zespołowi dobrej gry – podsumował sparing z Zagłębiem Lubin trener Mateusz Stolarski.

SMS Gimnazjum nr 19 z odziałami Wisły Kraków 2003 – Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)
Jan Rolski 13′
SMS Gimnazjum nr 19 z odziałami Wisły Kraków 2003: Wiktor Skrzyński – Bartosz Markiewicz, Patryk Fundament, Patryk Warczak, Karol Włodarski – Kamil Sanojca, Bartosz Pietruszka, Mateusz Kulma, Filip Leśniak – Jan Rolski Jakub Lorek oraz Dawid Dąbrowski, Krystian Kuchnia, Filip Olszanicki, Mateusz Gniecki

BAZ03052017-6166

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x