2003: Wygrana z Podbeskidziem

03
Grudzień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ11182017-8751

Pierwszym sparingiem po zakończonej rundzie jesiennej Wisły Kraków 2003 było spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które wywalczyło awans do Centralnej Ligi Juniorów U15. Trener Mateusz Stolarski wykorzystał mecz do sprawdzenia zawodników, którzy jesienią grali mniej.

Wiślacy zagrali w trochę odmienionym składzie w porównaniu do rozgrywek ligowych. W wyjściowym składzie znalazło się dwóch testowanych – Miłosz Krupa oraz Oskar Łąk, a oprócz nich zagrała piątka zawodników z rocznika 2004 – w tym dwóch bramkarzy: Eryk Dudek i Piotr Zagórowski. Część piłkarzy została przestawiona na nowe pozycje i efekt był taki, że do przerwy prowadzili goście.

Sygnał do odrabiania strat dał strzałem z dystansu Jakub Niedbała, ale piłka jeszcze nie trafiła do siatki – odbiła się od poprzeczki. Jego śladem poszedł Michał Barć i on już posłał piłkę, która dla bramkarz z Bielska była nie do obrony. W następnych minutach inicjatywę przejęła Wisła, co zakończyło się dwoma bramkami, przy których asystował Jan Rolski. Najpierw jego dogranie wykończył testowany Łąk, a później Krystian Kuchnia.

Wartościowy sparing, z drużyną, która wiosną zagra na tym samym poziomie rozgrywkowym co my. Pomieszaliśmy trochę składem, zagraliśmy pewnie pierwszy i ostatni raz w takim zestawieniu, ale było to ciekawe z wielu powodów. Za tydzień gramy ostatni mecz, jedziemy do Częstochowy, gdzie zmierzymy się z Rakowem, czyli jedną z lepszych drużyn w południowo-zachodniej Polsce – podsumował występ swojej drużyny trener Mateusz Stolarski.

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (0:1)
Michał Barć, Oskar Łąk, Krystian Kuchnia

Wisła Kraków (I połowa): Piotr Zagórowski – Patryk Fundament, Filip Olszanicki, Mariusz Kutwa, Miłosz Krupa – Bartłomiej Markiewicz, Michał Barć, Jakub Niedbała, Mikołaj Zięba, Filip Leśniak – Oskar Łąk

Wisła Kraków (II połowa): Eryk Dudek – Maciej Tracz, Filip Olszanicki, Patryk Fundament, Miłosz Krupa – Mateusz Kaleta, Michał Barć, Krystian Kuchnia, Kamil Sanojca – Jan Rolski – Oskar Łąk

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x