U16: Wiślackie akcenty w reprezentacyjnym turnieju

Kwiecień
2019

Kategoria Aktualności / U-16

buksa_hoyo_warczak_polska_u16

Reprezentacja Polski do lat 16 w turnieju UEFA Development zajęła 3. miejsce, mierząc swoje siły z rówieśnikami z Turcji, Grecji oraz Kolumbii. Regularne występy w tych meczach odnotowali trzej przedstawiciele „Białej Gwiazdy” – Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski i Patryk Warczak.

Polacy zmagania w Turnieju rozpoczęli od potyczki w Łomży z reprezentacją Turcji. Niestety inauguracja nie przebiegła po myśli biało-czerwonych i w ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się porażką 0:2. Cieszyć może fakt, iż w pierwszej jedenastce spotkanie rozpoczęło dwóch Wiślaków – Daniel Hoyo-Kowalski – który rozegrał całe spotkanie na środku obrony, a także Aleksander Buksa. W drugiej połowie na placu gry pojawił się Patryk Warczak.

Drugie turniejowe spotkanie – przeciwko Grekom – znowu pełny występ zanotował Hoyo-Kowalski. Buksa również zanotował występ od początku meczu, a w drugiej połowie został zmieniony przez Warczaka. Podopieczni trenera Marcina Dorny zrehabilitowali się w tym spotkaniu, zwyciężając 2:1.

Przed ostatnim, decydującym meczem z Kolumbią trener Dorna zdecydował się dokonać zmian w składzie i tak oto od pierwszej minuty w starciu z rywalem z Ameryki Południowej wybiegł Patryk Warczak. Na boisku spędził godzinę, kiedy to został zmieniony. Hoyo-Kowalski w tym meczu nie wystąpił, a Buksa pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania, lecz także i on nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał wynik 0:0. Seria rzutów karnych w której za zwycięstwo przyznawano dwa punkty, a za porażkę jeden punkt miała wyłonić zwycięzcę, który zajmie ostatecznie 2. miejsce w tabeli. Wynik 5:3 dla Kolumbii oznaczał, że Polacy musieli zadowolić się najniższym stopniem podium za Turcją i Kolumbią, a przed Grecją. Warto odnotować, że jeden z trzech rzutów karnych dla Polski wykorzystał Aleksander Buksa.

Podsumowując minutowy występ młodych wiślaków trzeba podkreślić, że byli oni podstawowymi wyborami trenera. 165 na 240 możliwych minut rozegrał Aleksander Buksa, 160 Daniel Hoyo-Kowalski, a Patryk Warczak 105.

Wyniki reprezentacji Polski do lat 16 podczas turnieju UEFA Development Tournament:

Polska- Turcja 0:2 (0:1)

Polska- Grecja 2:1 (1:0)