2003: Wisła zrewanżowała się Rakowowi

19
Luty
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ02182018-3173

Już drugi raz w przerwie zimowej doszło do meczu Wisły 2003 z Rakowem Częstochowa. Biała Gwiazda odegrała się za grudniową porażkę i pokonała drużynę ze Śląska 2:1. Obie bramki zdobył Daniel Hoyo-Kowalski, który od dzisiaj przebywa na zgrupowaniu kadry do lat 15.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Pierwsza połowa należała w większym stopniu do Rakowa. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, robili to w dodatku z pomysłem i szybko. Udało się dzięki temu stworzyć groźną sytuację, ale nie została ona wykorzystana. Wiśle też brakowało nieco szczęścia i skuteczności pod bramką gości. Na przerwę drużyny schodziły zatem z bezbramkowym remisem.

BAZ02182018-3030

Po przerwie – w trakcie której trener Mateusz Stolarski dokonał aż ośmiu zmian – więcej z gry zaczęli mieć Wiślacy. Między innymi rajdem popisał się Mateusz Kulma, który minął trzech rywali, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Z kolei słupek obił Jan Rolski. Wydawało się, że to Biała Gwiazda jest bliżej zdobycia bramki, ale na prowadzenie niespodziewanie wyszli częstochowianie. Strzegący bramki Oskar Witek był bez szansy przy mocnym strzale pod poprzeczkę.

BAZ02182018-3152

Strata nie podłamała Wisły, która kontynuowała grę swoim stylem. Indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Konrad Majerski, którą zakończył dograniem na skraj pola karnego do Daniela Hoyo-Kowalskiego. Nominalny środkowy obrońca, który w tym meczu wystąpił jako defensywny pomocnik, uderzył nie do obrony i mieliśmy remis. Chwilę później dobry występ w tym spotkaniu wywalczonym rzutem karnym udokumentował Kacper Myszogląd. Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki i mimo, iż bramkarz wyczuł intencje strzelającego, to piłka wylądowała w siatce.

BAZ02182018-3116

Tak jak wspomniałem po wcześniejszym sparingu z Lechem, w okresie przejściowym między meczami ligowymi chcemy dać szansę wykazania się wszystkim zawodnikom w meczach z mocnymi rywalami. W meczu z Rakowem zagraliśmy na dwie jedenastki, bo tylko trzech zawodników zagrało cały mecz i muszę przyznać, że z obu połów jestem zadowolony. Cieszy też, że strata bramki nie wpłynęła negatywnie na zespół i dalej próbowaliśmy grać to, co zakładamy – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski.

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 2:1 (0:0)
Daniel Hoyo-Kowalski 64′, 69′

Wisła Kraków (I połowa): Oskar Witek – Patryk Fundament, Bartłomiej Ogłaza, Patryk Warczak, Kamil Sanojca – Krystian Kuchnia, Filip Olszanicki, Bartosz Pietruszka, Mateusz Kaleta – Jakub Lorek, Oskar Łąk

Wisła Kraków (II połowa): Oskar Witek – MaciejTracz, Bartłomiej Ogłaza, Patryk Warczak, Konrad Majerski – Filip Leśniak, Daniel Hoyo-Kowalski, Mateusz Kulma, Dawid Dąbrowski – Jan Rolski, Kacper Myszogląd

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x