Maj
2017

Kategoria Aktualności / U-14

BAZ05052017-1268

Wysokie zwycięstwo odniosła Wisła Kraków 2003, która przed południem podejmowała drugi w tabeli Sokół Stary Sącz. Biała Gwiazda wygrała 5:0 i kontynuuje swoją passę 14 meczów bez porażki w tym sezonie.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Przed meczem byliśmy świadkami małej uroczystości – wiceprezes Wisły Kraków SA, Damian Dukat, wręczył Patrykowi Zapale nagrodę KURO Piłkarza Kwietnia. Wiślacy objęli prowadzenie w 19. minucie po pięknym strzale Kamila Sanojca. Przez dziesięć minut utrzymywał się wynik 1:0 dla gospodarzy, którzy w końcówce pierwszej połowy przyśpieszyli. A jak już to zrobili to w trakcie 60 sekund dwukrotnie pokonywali bramkarza Sokoła. Najpierw Aleksander Buksa wykończył akcję po świetnym dograniu od Jakuba Lorka, a chwilę po wznowieniu, Sanojca dograł piłkę na piąty metr od bramki, a tam błąd popełnił obrońca gości, pakując piłkę do swojej bramki.

BAZ05052017-1261

Po zmianie stron intensywność gry nieco spadła, ale wiślacy wciąż strzelali bramki. Po raz kolejny na listę strzelców wpisany został Buksa, którzy z dystansu uderzył pod poprzeczkę, a wynik zatrzymał w 56. minucie rezerwowy Szymon Gołąb, któremu dogrywał Patryk Warczak.

Spotkanie rozegrane zostało w ramach 16. kolejki Małopolskiej Ligi Trampkarzy, ale dla Wisły był to czternasty mecz w tym sezonie. Po nim podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego są liderem ligi, ale mają tylko cztery punkty przewagi nad Akademią Piłkarską 21, która rozegrała tych spotkań o dwa mniej.

16. kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarzy
6 maja, godz. 11:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Sokół Stary Sącz 5:0 (3:0)
Kamil Sanojca 19′, Aleksander Buksa 31′, 42′, gol samobójczy 32′, Szymon Gołąb 56′

Wisła Kraków: Patryk Zapała – Patryk Warczak, Patryk Fundament, Daniel Hoyo-Kowalski, Bartłomiej Markiewicz – Filip Leśniak, Kamil Sanojca, Bartosz Pietruszka, Mateusz Kulma, Jakub Lorek, Aleksander Buksa oraz Wiktor Skrzyński, Krystian Kuchnia, Filip Olszanicki, Karol Włodarski, Szymon Gołąb, Mateusz Kaleta, Jan Rolski