2003: Wisła rewanżuje się AP 21

28
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ03222018-7881

Wiele emocji, niekoniecznie też pozytywnych, dostarczył pierwszy z meczów rewanżowych w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U15. Był to szczęśliwy mecz dla Wisły, która po bramkach Oskara Łąka i Daniela Hoyo-Kowalskiego wywiozła z obiektu Fame Sport Club trzy punkty.

Wisła przed meczem traciła do Akademii Piłkarskiej 21 trzy punkty (mając jednak mecz mniej) i wynik 0:1 w pierwszym spotkaniu. Zwycięstwo pozwoliło zrównać się punktami i jednocześnie zyskać przewagę w dwumeczu.

Bramka dla Wisły padła po dośrodkowaniu, które wywołało spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Bramkarz AP 21 interweniował dwukrotnie, ale przy dobitce Oskara Łąka był już bezradny – gol napastnika dał cenne prowadzenie, ponieważ do tej pory mecz raczej należał do wyrównanych, choć lepsze sytuacje należy zapisać po stronie Białej Gwiazdy.

Po zmianie stron Wisła ponownie uderzyła. W 50. minucie po dośrodkowaniu Michała Barcia piłkę do siatki wpakował Daniel Hoyo-Kowalski, który w pierwszej połowie strzelał tuż przed dobitką Łąka.

Wiślacy, wydawałoby się, kontrolowali mecz, ale brakowało im trzeciej bramki. Brak stabilizacji sprawił, że gospodarze, nie mając wiele do stracenia, rzucili się na Wisłę i zepchnęli ją do defensywy. Ostatni kwadrans to bardzo słaba gra drużyny trenera Mateusza Stolarskiego, której obrazu gry nie poprawili rezerwowi. Co więcej – na cztery minuty przed końcem Patryk Fundament faulował w polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr, a bocznego obrońcę ukarał czerwoną kartką. Oskar Witek poradził sobie z rzutem karnym, ale przy dobitce był już bezradny. Akademia Piłkarska 21 złapała kontakt, ale nie była w stanie zrobić więcej.

Jestem usatysfakcjonowany z gry do 65. minuty. Gdyby mecz się wtedy skończył chwaliłbym swój zespół bardzo. Natomiast później przestaliśmy i oddaliśmy piłkę Akademii, dając się zepchnąć do czasami wręcz rozpaczliwej obrony. Jednak oczywiście wygraliśmy, a zwycięstwo było potrzebne po trudnym okresie, aby odbudować morale w zespole – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski.

Centralna Liga Juniorów U15 grupa D, 8. kolejka
28 kwietnia, godz. 14:30, ul. Dekerta 21, Kraków
Akademia Piłkarska 21 – Wisła Kraków 1:2 (0:1)
Oskar Łąk, Daniel Hoyo-Kowalski

Wisła Kraków: Oskar Witek – Patryk Fundament, Patryk Warczak, Bartosz Ogłaza, Konrad Majerski – Daniel Hoyo-Kowalski, Mateusz Kulma, Michał Barć – Filip Leśniak, Oskar Łąk, Kacper Myszogląd oraz Jakub Lorek, Filip Olszanicki, Bartosz Pietruszka, Mateusz Kaleta, Dawid Dąbrowski, Kamil Sanojca

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x