2003: Udany turniej w wykonaniu Polski oraz Wiślaków

20
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

hoyo, warczak i buksa

Udane zgrupowanie mają za sobą zawodnicy reprezentacji Polski do lat 15, w tym Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski i Patryk Warczak. Polacy wygrali Turniej Czterech Narodów, a do tego sukcesu znacząco przyczynili się również Wiślacy. Już w pierwszym meczu turnieju debiutancką bramkę dla kadry zdobył Patryk Warczak

Zgrupowanie zaczęło się w Bielsku-Białej, a następnie przeniosło za południową granicę kraju na Słowację. Tam w ostatnich czterech dniach zagrali trzy turniejowe mecze, przeciwko Słowacji, Finlandii i Węgrom, w których zdobyli komplet punktów, z imponującym bilansem bramkowym 13:1.

Rywalizację w TCN Polacy zaczęli od wygranej z gospodarzami 6:0. W pierwszym składzie na środku obrony wybiegł Daniel Hoyo-Kowalski, a w drugiej połowie na boisku pojawili się Patryk Warczak i Aleksander Buksa. Dla Warczaka był to debiut z Orłem na piersi, szczególnie udany, że w ostatniej minucie meczu boczny obrońca zagrał klepkę i wpadł w pole karne, gdzie pewnym strzałem zamknął wynik meczu.

Drugie spotkanie – przeciwko Finom – znowu pełny występ odnotował Hoyo-Kowalski, Buksa pojawił się od początku drugiej połowy, a Warczak ponownie na dwadzieścia minut. Polacy po bramkach Huberta Turskiego oraz Patryka Kusztala wygrali 2:0 i po dwóch meczach mieli, podobnie jak Węgrzy, sześć punktów.

Piątkowe starcie z Madziarami jednak rozwiązało wątpliwości kto zasłużył na zwycięstwo w turnieju. Tym razem Hoyo-Kowalski zaczął na ławce, a w pierwszym składzie wyszli Warczak i Buksa. Napastnik był aktywny, kilkukrotnie sprawdzał czujność węgierskiego bramkarza, ale ten za każdym razem był górą. Wiślacy pojawiali się na boisku, bądź z niego schodzili, co dziesięć minut. W przerwie zmieniony został Warczak, później na placu zameldował się Hoyo-Kowalski, a po godzinie gry trener Marcin Dorna zluzował Buksę. Polacy pokonali Węgrów aż 5:1 i zasłużenie wygrali cały turniej.

Cieszyć musi fakt, że regularnie minuty zbierali Wiślacy. 190 na 240 możliwych zagrał Daniel Hoyo-Kowalski, 120 Aleksander Buksa, a 80 Patryk Warczak. Za niecały miesiąc Polacy zmierzą się z Estonią.

Wyniki reprezentacji Polski do lat 15 w trakcie Turnieju Czterech Narodów:
Słowacja – Polska 0:6 (0:3)
Hubert Czerwiński 3, Hubert Turski 16 (k), 46, Kacper Kozłowski 28, Patryk Kusztal 63, Patryk Warczak 80

Polska – Finlandia 2:0 (1:0)
Hubert Turski 15, Patryk Kusztal 45

Polska – Węgry 5:1 (2:1)
Patryk Pierzak 22, 33, 62, Kacper Kozłowski 50, Hubert Turski 75

https://twitter.com/akademiawisly/status/986304325403185152

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x