2003: U lidera bez zmian. 1:0 z KSZO

23
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ08182017-5337

Jednobramkowym zwycięstwem zakończyło się dzisiejsze spotkanie w ramach 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 pomiędzy Wisłą Kraków, a KSZO Ostrowiec Św. po bramce Jakuba Lorka. Wiślacy pozostają liderem ligi ze sporą szansą na znaczące zwiększenie przewagi nad kolejnymi drużynami.

Podopiecznym trenera Mateusza Stolarskiego nie było łatwo wejść w mecz – cały tydzień trenowali na boisku naturalnym, a z KSZO – z powodów opadów deszczów – musieli awaryjnie zagrać na płycie sztucznej. Wisła stopniowo przejmowała dominację nad przeciwnikiem, natomiast goście cofnęli się głęboko, licząc na kontrataki. W pierwszej połowie zabrakło stuprocentowych okazji, najlepszą miał Jakub Niedbała, który nieznacznie przestrzelił po znakomitym podaniu od obchodzącego dzisiaj urodziny Bartłomieja Markiewicza. Kolejną okazję wykreował rok młodzy napastnik, ale do jego dogrania wzdłuż pola karnego nikt nie doszedł. KSZO odpowiadało strzałami z dystansu.

Już początek drugiej połowy zwiastował, że Wisła wyszła na boisko po wygraną. Gospodarze zagrażali bramce przeciwników raz po raz i w końcu – w 47. minucie – Jakub Lorek wykorzystał dośrodkowanie Niedbały i głową skierował piłkę do siatki. Wiślacy nie zadowalali się jednobramkowym prowadzeniem i dążyli do kolejnych trafień. Jednak pudłowali dobrze grający dzisiaj Dawid Dąbrowski, Krystian Kuchnia, czy Kacper Myszogląd, który z uwagi na występy w reprezentacji Polski rozpoczął mecz na ławce.

Był to jedyny mecz 6. kolejki CLJ U15, jaki został rozegrany w sobotę. Wiślacy mają już 16 punktów, aż siedem oczek przewagi nad trzecim KSZO.

Cieszy mnie, że gramy szósty mecz w tym sezonie i udowadniamy, że jesteśmy najdojrzalszym zespołem pod względem piłkarskim. KSZO grało naprawdę ambitnie, goście zostawili dużo zdrowia, jednak była to kolejna drużyna która cierpliwie czekała na nas na swojej połowie, aby nas skontrować. Zespół stanął na wysokości zadania i był bardzo skoncentrowany, co spowodowało, że przeciwnik nie tworzył sobie sytuacji. Z kolei ja jestem zadowolony z liczby, jaką wykreowali moi zawodnicy. Na pewno mamy sporo do poprawy w temacie skuteczności. Musimy twardo stąpać po ziemi – ponieważ z meczu na mecz będzie nam coraz trudniej. Przeciwnicy poznają nasz styl, dlatego musimy być na tyle kreatywni, aby nie być za bardzo czytelną drużyną. Za tydzień czeka nas kolejny trudny mecz do którego, w pełni skoncentrowani, zaczynamy przygotowania od poniedziałku – podsumował spotkanie trener lidera CLJ U15 Mateusz Stolarski.

6. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U15
23 września, godz. 13:00, ul. Koletek 20, Kraków
Wisła Kraków – KSZO Ostrowiec Św. 1:0 (0:0)
Jakub Lorek 47′

Wisła Kraków: Oskar Witek – Patryk Fundament, Patryk Warczak, Daniel Hoyo-Kowalski, Bartłomiej Markiewicz – Mateusz Kulma, Michał Barć, Jakub Lorek – Filip Leśniak, Jakub Niedbała, Dawid Dąbrowski oraz Wiktor Skrzyński, Maciej Tracz, Mikołaj Zięba, Filip Olszanicki, Jan Rolski, Kacper Myszogląd, Krystian Kuchnia

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x