2003: SMS Łódź pokonany 3:0

27
Listopad
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

2003-kopiowanie

W niedzielne popołudnie Wisła Kraków 2003 podejmowała lidera wojewódzkiej ligi trampkarzy – UKS SMS Łódź. Wiślacy nie dali żadnych szans przyjezdnym wygrywając 3:0 po bramach Filipa Leśniaka, Kamila Sanojcy i Krystiana Kuchni.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że obie drużyny mają wysokie aspiracje i łatwo nie oddadzą pola do gry. Pierwszą lepszą okazję miał dopiero po dwudziestu minutach Jan Rolski, ale będąc przed bramką skiksował. Poprawił się dziesięć minut później, kiedy idealnie wypuścił sam na sam Filipa Leśniaka. Skrzydłowy zszedł do środka i strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik. Wiślacy nie odpuszczali i podwyższyć mógł Daniel Hoyo-Kowalski, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył wprost w bramkarza. W odpowiedzi łodzianie próbowali zaskoczyć Patryka Zapałę strzałem z okolic szesnastego metra, ale w bramce pewnie spisywał się Patryk Zapała.

Druga połowa to przewaga Wisły, która sprawnie i imponująco utrzymywała się długo przy piłce. W 48. minucie (grano dwa razy po 40 minut) Wisła podwyższyła prowadzenie. Kamil Sanojca wywierał presję na obrońcy SMS-u aż w końcu odebrał piłkę i pewnym strzałem w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. To był dobry mecz Białej Gwiazdy, a potwierdziła to bramka Krystiana Kuchni, który w 60. minucie wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Markiewicza. Przed dobrą okazją w końcu stanął jeszcze Kamil Oleś, ale próba mijania bramkarza zakończyła się impasem. Ostatecznie Wisła 2003 pokonała SMS Łódź 3:0. Za tydzień rywalem podopiecznych trenera Mateusza Stolarskiego będzie Motor Lublin.

Cieszę się, że mój zespół potrafił zaprezentować się z bardzo dobrej strony na tle topowego zespołu z Polski. Myślę, że chłopaki czują iż praca wykonywana na treningach procentuje w meczach. Bardzo cieszy mnie fakt, że gramy już piąty mecz z rzędu na zero z tyłu. Pokazuje to, że nasza koncentracja i organizacja gry obronnej podąża w dobrym kierunku. Za tydzień sparing z liderem na lubelszczyźnie. Topowe drużyny co tydzień umieją wskoczyć na wysoki poziom, życzyłbym sobie żebyśmy do tego dążyli – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski.

Wisła Kraków – UKS SMS Łódź 3:0 (1:0)
Filip Leśniak 30′, Kamil Sanojca 48′, Krystian Kuchnia 60′

Wisła Kraków: Patryk Zapała – Karol Włodarski, Patryk Fundament, Daniel Hoyo-Kowalski, Bartosz Markiewicz – Bartosz Pietruszka, Mateusz Kulma, Mateusz Kaleta – Filip Leśniak, Jan Rolski, Kamil Sanojca oraz Maciej Tracz, Dawid Dąbrowski, Kamil Oleś, Mateusz Gniecki, Krystian Kuchnia, Filip Olszanicki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x