2003: Raków lepszy o jedną bramkę

11
Grudzień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

baz12102016-3665

W sparingu rozegranym w sobotnie popołudnie Raków Częstochowa pokonał reprezentujące Wisłę Kraków 2003 Niepubliczne Gimnazjum nr 19 1:0. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce i wygrali zasłużenie.

Sparing z Rakowem Częstochowa w obiektywie Bartka Ziółkowskiego

Od samego początku spotkania narzucone zostało wysokie tempo, które zostało podtrzymane przez pełne 70 minut gry. Obie drużyny jednak nie miały klarownych sytuacji, pojedyncze dośrodkowania gości pewnie wyłapywał Patryk Zapała, a wiślacy mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce – częściej przy niej byli częstochowianie. W drugiej połowie Raków szybko przejął inicjatywę, co skończyło się bramką. Pierwszą sytuację sam na sam jeszcze obronił, ale przy drugiej skapitulował. Wisła zmuszona do gonienia wyniku przejmowała inicjatywę. Gra toczyła się zdecydowanie częsciej na połowie Rakowa, nie przełożyło się to jednak na żadną sytuację stuprocentową poza trzema groźnymi dośrodkowaniami z rzutu wolego. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gości.

Był to typowy mecz do jednej bramki – kto strzeli wygrywa. Oba zespoły zagrały na bardzo wysokim poziomie taktycznym w obronie. Raków to na pewno niewygodny rywal, zawsze ciężko nam się z nimi grało, jednak nie mogę powiedzieć, że mój zespół zagrał słabo. Na pewno zabrakło konkretnej sytuacji bramkowej – moi zawodnicy nie ryzykowali, nie byli konkretni na 25. metrze przed bramką. Wiadomo, jeśli nie stwarzasz sytuacji, nie strzelasz bramki. Te mecze sparingowe, które teraz gramy pokazują jak bardzo jest zbliżony poziom w roczniku 2003 w Polsce. Myślę, że jest około 16 zespołów, i każdy może wygrać z każdym. Małe uwagi mogę mieć do swoich podopiecznych o grę defensywną całego zespołu. Nie uważam, że zagraliśmy źle, ale popełniliśmy kilka prostych błędów w asekuracji o których powiemy sobie na pewno na analizie wtorkowej. Gratuluję drużynie z Częstochowej bardzo dobrego spotkania – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski.

SMS Gimnazjum nr 19 z odziałami Wisły Kraków 2003 – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

SMS G19 z oddziałami Wisły Kraków 2003: Patryk Zapała – Patryk Warczak, Patryk Fundament, Daniel Hoyo, Bartosz Markiewicz – Filip Olszanicki, Bartosz Pietruszka, Krystian Kuchnia, Kamil Sanojca, Maciej Łabuz – Jan Rolski oraz Mateusz Kulma, Kasper Burkat, Karol Włodarski, Filip Leśniak, Dawid Dąbrowski, Mateusz Gniecki

Przed spotkaniem z Rakowem wiślacy zagrali również w rozgrywkach Halowych Mistrzostw Krakowa, gdzie wygrali z rok starszymi Hutnikiem Nowa Huta 7:0 (Kamil Oleś 2, Mateusz Kaleta 2, Maciej Tracz, Bartosz Markiewicz, Dawid Dąbrowski) i Pogonią Skotniki 9:2 (Kamil Oleś 3, Filip Leśniak 3, Dawid Dąbrowski, Maciej Tracz, Mateusz Kulma).

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x