2003: Przygotowania przed Centralną Ligą Trampkarzy

21
Lipiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ07212017-2573

Do grona drużyn, które wznowiły treningi dołączył rocznik 2003. Biała Gwiazda w nadchodzącym sezonie występować będzie w Centralnej Lidze Trampkarzy, a swoją formę szlifować będzie podczas obozu w Przeworsku oraz w Niemczech, gdzie weźmie udział w turnieju.

Czwartkowy trening był typowo wprowadzającym. Na początku została przeprowadzona rozgrzewka, a następnie zespół został podzielony na dwie grupy. Pierwsza pracowała z trenerami Mateuszem Stolarskim oraz Mateuszem Nawojem, z kolei drugą opiekował się trener przygotowania fizycznego Kazimierz Piechnik. – Moja grupa w głównej mierze ćwiczyła podania, wyjście do podania, przyjęcie kierunkowe w schemacie podaniowym. Przepracowaliśmy dwa różne warianty tego schematu. Z kolei trener Piechnik pracował nad mobilnością, gibkością oraz wprowadzeniem zawodników do dalszego treningu – skomentował trener Stolarski.

23 lipca Biała Gwiazda wyjedzie na obóz do Przeworska. Podczas zgrupowania wiślacy zmierzą się w grach kontrolnych z Resovią Rzeszów oraz Stalą Stalowa Wola. Będą to drużyny z rocznika 2002. Jakie elementy gry szczególnie będą doskonalić? – Chcemy popracować nad fazą gry w defensywie i nad transferem pozytywnym, czyli bezpośrednim przejściem z obrony do ataku. Będzie to kompleksowe szkolenie. Skupimy się najbardziej nad tymi elementami, ale wiadomo mamy świadomość, że w lidze będziemy zespołem, który będzie chciał dominować, więc o ofensywnie nie zapominamy. Idziemy takim planem, aby być perfekcyjnym w defensywie – powiedział trener.

Kolejnym elementem letnich przygotowań do sezonu będzie turniej w Lohne. Odbędzie się on w dniach 5-6 sierpnia, a Wisła rywalizować będzie m.in. z VfL Wolfsburg, HSV Hamburg, Eintrachtem Frankfurt, czy Hansą Rostock. – Turniej w Niemczech będzie bardzo fajnym przetarciem. Traktujemy go jako jeden z etapów przygotować i rozwoju zawodników. Uważam, że mamy rozwijać tych zawodników indywidualnie i będzie to kolejne przetarcie z dobrymi zespołami z Bundesligi. Ostatnio w Dortmundzie i Szczecinie pokazaliśmy, że wartość tej drużyny jest wysoka. Mam nadzieję, że z dobrym szkoleniem i z dobrą ich jakością indywidualną będzie pojawiał się wynik drużynowy – wyjaśnił szkoleniowiec.

12 sierpnia Biała Gwiazda rozegra mecz kontrolny przeciwko rówieśnikom Jagiellonii Białystok, aby uświetnić jubileusz 70-lecia powstania klubu Tęcza Piekary. Będzie to ostatni sprawdzian wiślaków przed startem ligi – Uważam, że warto wziąć udział w takim wydarzeniu. Będzie to fajne wydarzenie dla tutejszych ludzi. Myślę, że zespoły piętnastolatków Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok to ciekawa opcja. Następnie 19-20 sierpnia rozpoczynamy zmagania w lidze – powiedział trener.

Przed sezonem 2017/18 w roczniku 2003 doszło do kilku zmian kadrowych. Sześciu zawodników opuściło drużynę, a na testach aktualnie przebywa ośmiu graczy. Z pewnością w nadchodzącym sezonie zobaczymy nowe twarze. – Kilku zawodników pożegnało się z naszą drużyną. Jesteśmy w trakcie kompletowania kadry. Zespół w 25% ulegnie zmianie. Podczas okresu przygotowawczego będą wprowadzane nowe nazwiska do drużyny – zakończył Stolarski.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x