2003: Pełna dominacja z lubelskim liderem

04
Grudzień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

baz12032016-2040

Reprezentujące Wisłę Kraków 2003 Niepubliczne Gimnazjum nr 19 pokonało Motor Lublin 6:0. Hattrickiem popisał się Krystian Kuchnia, czyli nasz „Tevez”, a dwie bramki padły po strzałach z rzutów wolnych.

Sparing z Motorem Lublin w obiektywie Bartka Ziółkowskiego

Motywująco na Wiślaków podziałał fakt, że goście spóźnili się na spotkanie ponad pół godziny, choć byli w Krakowie wcześniej. I długo na efekty czekać nie trzeba było. Maciej Łabuz dostrzegł Krystiana Kuchnię, dograł mu, a ten będąc w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza lublinian. Druga bramka to również zasługa tej dwójki. Dogrywa Łabuz, wykańcza Kuchnia. Przed przerwą podopieczni trenera Mateusza Stolarskie trafili jeszcze raz. Kamil Sanojca ograł dwóch rywali na skrzydle, wyłożył piłkę Kamilowi Olesiowi, którego strzał bramkarz jeszcze odbił, ale z dobitką Sanojcy nie miał szans. Dobra intensywna połowa w wykonaniu uczniów Wiślackiego Gimnazjum nr 19 zakończyła się prowadzeniem 3:0.

W drugiej połowie również byliśmy świadkami trzech bramek Wiślaków. Bramka na 4:0 to idealnie wykonany rzut wolny przez Sanojcę. Po strzale z 30. metra piłka wylądowała w okienku bramki Motoru. Wyczynu pozazdrościł Łabuz, gdyż chwilę później również w ten sposób pokonał bramkarza Motoru. Wynik zamknął Kuchnia, który wykończył akcję Mateusza Kulmy i Patryk Fundament strzałem z powietrza.

Kolejny wartościowy sparing, tym razem najlepszą drużyną na lubelszyźnie. Cieszy kolejne zwycięstwo na zero z tyłu jednak uważam, że zagraliśmy trochę słabsze spotkanie niż tydzień temu jeśli chodzi o całokształt meczu. Nie byliśmy do końca skoncentrowani w grze obronnej, mogło to wynikać z nieco bardziej ofesywnego ustawienia niż tydzień temu, dlatego też Motor stworzył sobie trzy sytuacje do strzelenia bramki. Brawa należą się natomiast za grę ofensywną – sześć bramek świadczy o dobrej ofensywnej grze naszego zespołu. Wymagania z tygodnia na tydzień wobec chłopaków rosną, muszą w każdym meczu od siebie wymagać i codziennie na treningach ciężko pracować aby ta nasza powtarzalność dobrej gry pojawiała się jak najczęściej. Kolejny sprawdzian już za tydzień, gdzie zmierzymy się tym razem z najlepszym na Śląsku Rakowem Częstochowa – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum nr 19 z odziałami Wisły Kraków 2003 – Motor Lublin 6:0 (3:0)
Krystian Kuchnia 3, Kamil Sanojca 2, Maciej Łabuz

SMS G19 z oddziałami Wisły Kraków 2003: Patryk Zapała – Filip Leśniak, Patryk Warczak, Patryk Fundament, Kamil Sanojca – Bartosz Pietruszka, Filip Olszanicki – Krystian Kuchnia, Maciej Łabuz, Dawid Dąbrowski – Kamil Oleś oraz Mikołaj Tracz, Mateusz Kaleta, Mateusz Kulma, Mateusz Gniecki

baz12032016-2020

baz12032016-2026

baz12032016-2073

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x