Maj
2017

Kategoria Aktualności / U-14

BAZ05152017-3239

Wisła Kraków 2003 zakończyła weekend wysokim zwycięstwem nad Pcimianką Pcim w ramach 17. kolejki Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego wygrali aż 6:1, po dwie bramki zdobyli Jan Rolski i Bartosz Markiewicz.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Pierwsza połowa meczu nie należała do najlepszych w wykonaniu naszych zawodników. Wiślacy długo męczyli się z obroną gospodarzy, a sprawę utrudniało też boisko. Dopiero w 33. minucie Wisła mogła cieszyć się z prowadzenia – Filip Olszanicki uderzył z dystansu, a błąd popełnił bramkarz i piłka wpadła do siatki.

BAZ05152017-3244

Po zmianie stron Wisła podkręciła tempo. W 40. minucie na strzał z rzutu wolnego z okolic 20. metra zdecydował się Bartosz Markiewicz i mieliśmy 2:0. Chwilę później ten sam zawodnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Czwartą bramkę zdobył Kamil Oleś, który dobił strzał Mateusza Gnieckiego, uprzednio mijając w polu karnym dwóch zawodników z Pcimia. Gospodarze minutę później zdobyli bramkę, jak się później okazało, honorową, bo końcówka należała do Wisły, a konkretniej Jana Rolskiego, który w 60. i 65. minucie dwoma golami ustalił wynik spotkania na 6:1. Po piętnastu rozegranych meczach Wisła jest liderem Małopolskiej Ligi Trampkarzy, mając punkt przewagi nad drugą Akademią Piłkarską 21, która jednak ma jeszcze jeden mecz zaległy.