2003: Gole z dystansu dają trzy punkty

05
Maj
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ180505-7532

Podobnie jak starsza drużyna, Wisła 2003, dopisała sobie trzy punkty. Wiślacy weszli udanie w rundę rewanżową, ponieważ tydzień temu pokonali Akademię Piłkarską 21, a dzisiaj SMS Jarosław.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Zupełnie inaczej od pierwszego starcia, w którym Biała Gwiazda zdeklasowała jarosławian, wyglądał mecz 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15. Bramki Daniela Hoyo-Kowalskiego i Krystiana Kuchni dały Wiśle trzy punkty, ale długo utrzymywał się bezbramkowy remis i zanim kapitan dał prowadzenie to goście mieli najlepszą sytuację – gdy jeden z zawodników obił poprzeczkę Wiktora Skrzyńskiego. Wisła próbowała odpowiedzieć strzałami Aleksandra Buksy z dystansu, ale były one nieskuteczne. Również raz świetną paradą popisał się bramkarz z Jarosławia, który instynktownie obronił strzał głową Hoyo-Kowalskiego.

BAZ180505-7510

Prowadzenie Wisła objęła w najmniej spodziewanym momencie. Dobrze grający tyłem do bramki Buksa zgrał piłkę do nabiegającego Hoyo-Kowalskiego, który lewą nogą – choć niekoniecznie w taki sposób jak chciał – posłał piłkę lobem do bramki SMS. Piłka w locie osiągnęła bardzo wysoki pułap, a bramkarz gości nawet nie drgnął. Po tej akcji sędzia zaprosił obie drużyny do szatni.

BAZ180505-7527

Po zmianie stron Wisła szybko zadała drugi cios, choć można zaryzykować stwierdzenia, że wyprowadzili go sobie goście, a konkretniej ich bramkarz. Do tej pory (i później też) broniący pewnie popełnił katastrofalny błąd przy strzale Krystiana Kuchni. Skrzydłowy uderzył z trzydziestu metrów, ale zbyt lekko by sprawić problemy bramkarzowi. Ten jednak w niewiadomy sobie sposób odbił piłkę za siebie i nie zdążył jej złapać przed przekroczeniem linii. Wisła miała dwubramkowy zapas, a z rywali zdecydowanie uszło powietrze. Kolejne sytuacje miał Hoyo-Kowalski, którego piłka ewidentnie szukała w polu karnym – dwukrotnie uderzał głową, a raz z bliska, ale wprost w bramkarza, nogą. Swoje sytuacje miał również aktywny Buska. Napastnik dwukrotnie stawał oko w oko z bramkarzem, ale przegrywał te pojedynki. Szczęścia szukał też rezerwowy Jakub Lorek, ale i z jego strzałem poradził sobie bramkarz. Wisła mogła zostać skarcona tuż przed końcem meczu. Skrzyński zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki aż kopnął ją pod nogi napastnika rywali. Na szczęście szybko naprawił swój błąd skuteczną interwencją.

BAZ180505-7544

I tak Wisła wygrała kolejny mecz w Centralnej Lidze Juniorów U15. Po dziewięciu kolejkach (ale ośmiu meczach – z TOP 54 Biała Podlaska został przełożony) ma 15 punktów i traci punkt do pierwszej Sandecji, z którą zmierzy się już w najbliższy piątek.

Centralna Liga Juniorów U15 grupa D, 9. kolejka
5 maja, godz. 16:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – SMS Jarosław 2:0 (1:0)
Daniel Hoyo-Kowalski 40′, Krystian Kuchnia 44′

Wisła Kraków: Wiktor Skrzyński – Filip Leśniak, Patryk Warczak, Bartosz Ogłaza, Konrad Majerski – Daniel Hoyo-Kowalski, Filip Olszanicki, Aleksander Buksa – Krystian Kuchnia, Oskar Łąk, Kacper Myszogląd oraz Jakub Lorek, Kamil Sanojca, Dawid Dąbrowski, Michał Barć, Jakub Niedbała (r. 2004), Bartosz Pietruszka

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x