2003: Dwie bramki Lorka dają wygraną w Jarosławiu

16
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ09092017-1350

Kolejny mecz, który Wisła 2003 przesądza w końcówce! Tym razem podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego okazali się lepsi od SMS Jarosław po dwóch golach Jakuba Lorka – w tym drugiej, zwycięskiej, w ostatniej minucie spotkania.

Wisła oraz drużyna z Podkarpacia w czterech meczach Centralnej Ligi Juniorów U15 zgromadziły odpowiednio dziesięć i dziewięć punktów. Nic więc dziwnego, że sobotni mecz zapowiadał się ciekawie. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach to Wisła dłużej utrzymywała się przy piłce, ale gospodarze wyprowadzali groźne kontrataki, czym kilkukrotnie zagrozili bramce Oskara Witka. Bramkarz jednak zachował do przerwy czyste konto, podobnie jak jego vis a vis z Jarosławia. Po zmianie stron Wiślacy przyśpieszyli i za sprawą Jakuba Lorka objęli prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób – jeden z zawodników SMS oddał strzał z dystansu, bliźniaczo podobny do strzału Patryka Małeckiego w Gdyni, z tą różnicą, że piłka nie odbiła się od słupka, zanim wpadła do bramki. Remis nie zadowalał żadnej z ekip – obie dążyły do wygrania. I znowu Lorek, bramką w 70. minucie, wyprowadził Wisłę po raz drugi na prowadzenie. Gospodarze nie zdążyli już odpowiedzieć.

Po pięciu meczach CLJ U15 ma cztery zwycięstwa oraz remis, co daje cztery punkty przewagi nad kolejnymi w tabeli – SMS Jarosław i KSZO Ostrowiec Św..

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U15
16 września, godz. 14:00, Pełkinie
SMS Jarosław – Wisła Kraków 1:2 (0:0)
Jakub Lorek 45′, 70′

Wisła Kraków: Oskar Witek – Patryk Fundament, Patryk Warczak, Daniel Hoyo-Kowalski, Bartosz Markiewicz – Filip Leśniak, Bartosz Pietruszka, Mateusz Kulma, Jakub Lorek, Mateusz Kaleta – Patryk Myszogląd oraz Piotr Zagórowski, Krystian Kuchnia, Michał Barć, Jakub Niedbała, Kamil Sanojca, Filip Olszanicki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x