2003: Dwa sparingi Wisły w odmłodzonym składzie

20
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13 / U-14

BAZ03052017-6148

W weekend Wisła Kraków 2003 mierzyła się w dwóch sparingach. W sobotę podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego podjęli MOSiR Opole i zremisowali 2:2. Z kolei w niedzielny poranek pokonali AP TOP Biała Podlaska 3:1. Szansę sprawdzenia się przeciwko starszym dostali zawodnicy z rocznika 2004.

Sobotni pojedynek przy ul. Koletek 20 lepiej rozpoczęli goście z Opola. Już w 8. minucie meczu wykorzystali błąd indywidualny jednego z zawodników Białej Gwiazdy i wyszli na prowadzenie. Wisła Kraków była stroną przeważającą, konstruującą składne akcje, jednak zawodziła skuteczność. Następnie opolanie zdobyli drugą bramkę skutecznie rozgrywając rzut wolny. Bardzo dobrą sytuację na zdobycie bramki miał Jan Rolski, który minął bramkarza, jednak jego strzał trafił w słupek. W drugiej części gry ponownie Wiślacy byli stroną przeważającą, tym razem przełożyło się to na wynik. Najpierw po prostopadłym podaniu do siatki rywali trafił Filip Leśniak, a parę minut później ten sam zawodnik asystował Jakubowi Niedbale, który doprowadził do remisu. Dzień później Wisła zagrała z drużyną AP TOP 54 Biała Podlaska. Już do przerwy po bramkach Krystiana Kuchni i Mateusza Gnieckiego było 2:0. W drugiej połowie bramkę dołożył rok młodszy Bartosz Seweryn i ostatecznie Wisła wygrała 3:1.

Podsumowując te dwa spotkania można powiedzieć, że mieliśmy w nich lepsze i gorsze momenty. Najbardziej brakowało zrozumienia się w defensywie, organizacji gry. Było to spowodowane tym, że nie wszyscy wystąpili na swoich nominalnych pozycjach, a także skład był stworzony z dwóch roczników. Nie przeszkadzało nam to jednak, aby wykreować w jednym i drugim meczu parę naprawdę składnych, szybkich i przemyślanych akcji co mogło się podobać patrząc na to z boku. Wkraczamy w ostatnią fazę przygotowań, a potem już to co sami zawodnicy lubią najbardziej, czyli rozgrywki ligowe – podsumował weekendowe sparingi trener Mateusz Stolarski.

Podczas weekendowych sparingów Wisła 2003 wystąpiła w nieco młodszym składzie, a wszystko za sprawą wsparcia zawodników z rocznika 2004. – Ten weekend poświeciliśmy przede wszystkim na zebranie dodatkowych minut na boisku w celu ogrania zawodników przed zbliżającą się dużymi krokami rundą wiosenną. Przyglądnęliśmy się również wyróżniającym zawodnikom z młodszego rocznika, z uwagi na fakt, że czeka nas bardzo ciężka i intensywna runda wiosenna. Oprócz meczów ligowych rozegramy turnieje w Dortmundzie oraz Szczecinie, a także spotkania kadry Małopolski. Może zdarzyć się tak, że zawodnicy z rocznika 2003 będą wspierali swoich rok starszych kolegów ponieważ ci grają praktycznie co 3 dni, dlatego musimy mieć szeroką kadrę. Mając na uwadze, że będą to ciężkie trzy miesiące postanowiłem sprawdzić młodszych zawodników oraz zobaczyć jak prezentują się na lekko zmienionych pozycjach – podsumował trener.

Wisła Kraków 2003/2004 – MOSiR Opole 2:2 (0:2)
Filip Leśniak, Jakub Niedbała

Wisła: Kasper Burkat – Maciej Tracz, Patryk Fundament, Robert Zaborowski, Bartosz Kutrzeba – Filip Leśniak, Bartosz Pietruszka, Mateusz Kaleta, Kamil Sanojca – Kamil Oleś, Jan Rolski oraz Jakub Niedbała, Michał Opalski, Kcaper Filo, Jakub Jania

Wisła Kraków 2003/2004 – Akademia Piłkarska TOP 54 Biała Podlaska 3:1 (2:0)
Krystian Kuchnia, Mateusz Gniecki, Bartosz Seweryn

Wisła: Eryk Dudek – Kacper Zborowski, Daniel Hoyo- Kowalski, Mateusz Kulma, Dawid Dąbrowski – Filip Olszanicki, zawodnik testowany, Szymon Gołąb, Mateusz Gniecki – Krystian Kuchnia, Jakub Lorek oraz Dorian Gądek, Bartosz Seweryn, Karol Włodarski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x