2003: Derby dla Wisły!

30
Październik
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

bz08262016-4899

Przez godzinę utrzymywał się bezbramkowy remis, ale za sprawą Aleksandra Buksy, który najpierw strzelił na 1:0, a chwilę później asystował przy bramce Macieja Łabuza, Wisła pokonała Cracovię 2:0.

Obie drużyny w tabeli Małopolskiej Ligi Trampkarzy dzieliła znaczna liczba punktów, ale po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że mecze derbowe należą do innych kategorii. W pierwszej połowie Wisła utrzymywała się przy piłce, przeważała, ale nie miała klarownej sytuacji, po której mogłaby objąć prowadzenie. Z kolei Cracovia rzadko przenosiła się na połowę Białej Gwiazdy. Obraz gry nie zmienił się po zmianie stron, Wisła trochę przyśpieszyła, ale do 60. minuty wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy to Aleksander Buksa przejął piłkę przed polem karnym, minął rywala i uderzył na bramkę gości. Ta, po odbiciu od jednego z zawodników Cracovii, zmieniła tor lotu i wpadła obok kompletnie zdezorientowanego bramkarza. Wisła atakowała dalej. W 64. minucie Buksa odegrał do Macieja Łabuza, a ten uderzeniem z 18. metrów zdobył bramkę. Trzeba przyznać, że pomógł mu w tej sytuacji bramkarz, który puścił strzał pod ręką. Sześć minut później sędzia zakończył spotkanie. Kolejne Derby dla Wisły!

10. kolejka, Małopolska Liga Trampkarzy 2003
30 października, godz. 10:00, ul. Koletek 20
Wisła Kraków – Cracovia 2:0 (0:0)
Aleksander Buksa 60′, Maciej Łabuz 64′

Wisła Kraków: Patryk Zapała – Karol Włodarki, Bartłomiej Markiewicz, Patryk Fundament, Kamil Sanocja, Daniel Hoyo-Kowalski, Mateusz Kulma, Mateusz Gniecki, Jakub Lorek, Aleksander Buksa, Jan Rolski oraz Filip Olszanicki, Krystian Kuchnia, Filip Leśniak, Kamil Oleś, Mateusz Kaleta, Maciej Łabuz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x