2003: Debiut Hoyo-Kowalskiego w reprezentacji Polski!

16
Listopad
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ09022017-3853

Reprezentacja Polski do lat 15 rozegrała w ostatnich dniach w Dublinie dwa mecze towarzyskie z Irlandią. Pierwszy wygrała 2:0, potem natomiast zremisowała 1:1. W drugim spotkaniu debiutu dostąpił Daniel Hoyo-Kowalski.

Na zgrupowanie, które zaczęło się w Pruszkowie, a później przeniosło do stolicy Irlandii, udało się dwóch wiślaków – Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski. Napastnik raczej nie będzie go wspominał zbyt dobrze, gdyż w żadnych z dwóch zaplanowanych spotkań nie zagrał z powodu kontuzji. Hoyo-Kowalski wtorkowe spotkanie, które Polacy wygrali po bramkach Ariela Mosóra i Marcela Żurka, obejrzał z ławki rezerwowych. Na boisku, i to od pierwszej minuty, pojawił się w dzisiejszym rewanżu. W 50. minucie został zmieniony przez Huberta Czerwińskiego przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Chwilę później stan meczu wyrównał Kacper Kozłowski.

Daniel Hoyo-Kowalski to środkowy obrońca, czasami występujący też jako defensywny pomocnik. W Wiśle jest od sezonu 2010/11, regularnie czyni postępy, będąc wyróżniającą się postacią w swoim roczniku. W młodszej drużynie – Wiśle 2006 – trenuje jego brat Damian.

Irlandia – Polska 0:2 (0:1)
Ariel Mosór 9, Marcel Żurek 38

Polska: Jakub Ojrzyński – Bartosz Matuła, Ariel Mosór (63′ Hubert Czerwiński), Filip Balcewicz, Jakub Malec – Patryk Kusztal, Kacper Kozłowski, Radosław Cielemęcki (52′ Bartosz Baranowicz), Kacper Smorgol (71′ Fryderyk Gerbowski), Oliwier Olszewski (71′ Brian Woschek) – Marcel Żurek (52′ Szymon Włodarczyk).

Irlandia – Polska 1:1 (1:0)
Kacper Kozłowski 55′

Polska: Krzysztof Bąkowski – Bartosz Matuła, Daniel Hoyo-Kowalski (50′ Hubert Czerwiński), Filip Balcewicz, Brian Woschek (50′ Jakub Malec) – Bartosz Baranowicz (69′ Oliwier Olszewski), Fryderyk Gerbowski (59′ Radosław Cielemęcki), Kacper Kozłowski, Kacper Smorgol (59′ Marcel Żurek), Patryk Kusztal – Szymon Włodarczyk (50′ Igor Ławrynowicz).

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x