2002: Zwycięstwo nad Progresem na początek wiosny

24
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

2002-kopiowanie

Od zwycięstwa z Progresem Kraków wiosnę zaczęła Wisła Kraków 2002. Białą Gwiazdę do zwycięstwa poprowadził Sławomir Chmiel, który zaczął mecz na ławce, ale jeszcze przed przerwą pojawił się na boisku i dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy, a w drugiej połowie dołożył asystę.

W ciepły wieczór na boisku przy ul. Ptaszyckiego 6 spotkały się dwie czołowe drużyny Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Wisła przed tym spotkanie zajmowała drugie miejsce ze stratą jednego punktu do pierwszej Sandecji Nowy Sącz i z przewagą sześciu oczek nad czwartym Progresem. Początek meczu należał do dość wyrównanych. Obie drużyny wzajemnie się badały i na bramki trzeba było czekać do dwudziestej minuty. Chwilę wcześniej na murawie pojawił się Sławomir Chmiel, którego występ, ze względów proceduralnych, wahał się do ostatniej chwili. Skrzydłowy mógł jednak zagrać i gdy już to zrobił, to wziął sprawy w swoje ręce. Dostał podanie od Daniela Muniaka i z pola karnego otworzył dorobek strzelecki Wisły. Jednak samego siebie przeszedł osiem minut później. Będąc 35. metrów od bramki znalazł miejsce do strzału, z którym żadnych szans nie miał bramkarz gospodarzy. Wisła schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Po przerwie Wisła chciała jak najszybciej zapewnić sobie trzy punkty i bez problemu uczyniła to. W 45. minucie Chmiel dogrywał do Daniela Wolaka, a ten dobrego podania od kolegi z drużyny nie zmarnował. Tym samym dla Wolaka było to debiutanckie trafienie w pierwszym oficjalnym meczu w barwach Wisły. Drugim zawodnikiem, który zaliczył swój pierwszy mecz w Wiśle był Jakub Banasik. Gospodarze jednak się nie poddawali i w końcówce zdobyli honorową bramkę. Ostatecznie Wisła wygrała 3:1 i do co najmniej poniedziałkowego meczu Sandecji będzie liderem MLT.

Jak na to, że przeciwnik desygnował do gry pięciu zawodników, którzy trenują w starszym roczniku i się nam postawił, to jestem zadowolony. Jednakże były sytuacje, z których musimy wyciągnąć wnioski. Debiutantów ocenimy po dłuższym czasie – powiedział po meczu trener Adrian Filipek.

14. kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarzy
24 marca, 17:05, ul. Ptaszyckiego 6, Kraków
AS Progres Kraków – Wisła Kraków 2002 1:3 (0:2)
Sławomir Chmiel 20′, 28′, Daniel Wolak 45′

Wisła Kraków: Bartosz Matoga – Jakub Kulig, Patryk Pischinger, Jakub Zima, Kacper Masny – Daniel Muniak, Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Adam Warmuz – Daniel Wolak, Aleksander Buksa oraz Szymon Goch, Konrad Konik, Jakub Galos, Jakub Banasik, Mateusz Grzybowski, Sławomir Chmiel, Bartłomiej Gierek

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x