2002: Zaskakująca porażka z Tarnovią

19
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

Wisła Kraków 2002

Wisła przystępowała do tego spotkania w roli faworyta, choć miała świadomość, że Tarnovia w tym sezonie też wygrała każdy mecz. Ostatecznie goście z Tarnowa wykorzystali dwa kontrataki i pokonali Wisłę 2:1.

Spotkanie 6. kolejki Małopolskiej Ligi Trampkarzy lepiej rozpoczęła Tarnovia, która szybko rozegrała piłkę, skrzydłowy wrzucił piłkę idealnie na głowę Przemysława Kapka, który pokonał Bartosza Matogę. Wiślacy szybko odpowiedzieli za sprawą Adriana Mireckiego i choć do przerwy Biała Gwiazda mogła objąć prowadzenie to wynik już się nie zmienił. Po zmianie stron wiślacy wciąż utrzymywali się przy piłce, ale pozostawali nieskuteczni. Z kolei Tarnovia ograniczała się do wyjść z własnej połowy małą liczbą zawodników. Jeden z nielicznych takich wypadów zakończył się bramką dla zawodników z Tarnowa. Wiślacy rzucili się do ataku, ale w dobrych sytuacjach brakowało wykończenia. Swoich sił próbowali między innymi Sławomir Chmiel, Wiktor Szywacz czy Mirecki.

Tarnovia była dwa razy pod naszym polem karnym i strzelila dwa gole. Mieliśmy sporo stuprocentowych sytuacji, ponieważ jeżeli mamy dwa razy wystawioną piłkę na siódmym metrze przed bramką, to na tym poziomie powinniśmy oczekiwać od zawodników, że znajdą drogę do bramki. Tarnovia przez cały mecz atakowała dwoma zawodnikami, reszta tylko broniła. Cóż, przy naszym stylu gry taki mecz może się zdarzyć. Uważam, że zabrakło nam cierpliwości i spokoju. Gdybyśmy od początku do końca na 100% wykonywali założenia i grali to co chcemy, myślę, że nawet przy takim układzie meczu zdołalibysmy go wygrać. Nie chcę też w żaden sposób usprawiedliwiać zawodników, że to nasz siódmy mecz z rzędu w rytmie sobota – środa, doliczając oczywiście mecz kadry Polski. Mamy na tyle dobrych zawodników, że powinniśmy jakością techniczno-taktyczną wygrywać takie mecze. Jestem pewny, że razem jako drużyna wyciągniemy wnioski z tego meczu i już się więcej nie przytrafi nam taki wypadek przy pracy – podsumował spotkanie trener Adrian Filipek.

6. kolejka, Małopolska Liga Trampkarzy 2002
17 września, godz. 11:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Tarnovia Tarnów 1:2 (1:1)
Adrian Mirecki 15′

Wisła Kraków: Szymon Goch – Wiktor Martuszewski, Patryk Pischinger, Jakub Zima, Kacper Masny – Bartłomiej Gierek, Aleks Leśniak, Michał Supel, Wiktor Szywacz, Sławomir Chmiel – Adrian Mirecki oraz Bartosz Matoga, Jakub Galos, Konrad Konik, Jakub Kulig, Daniel Muniak, Michał Przybyło, Adam Warmuz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x