2002: Wiślacy lepsi od wicemistrzów Polski

06
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ03052017-6421

Wisła Kraków 2002 po bardzo wyrównanym spotkaniu okazała się lepsza od Zagłębia Lubin, które w swoim roczniku jest wicemistrzem Polski. Wiślacy wygrali 3:2 po dwóch bramkach zawodnika testowanego i jednej Aleksa Leśniaka.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Od pierwszego gwizdka sędziego grze towarzyszyła wysoka intensywność. Młodzi piłkarze z Lubina od początku starali się grać bardzo wysokim pressingiem, co początkowo sprawiało spore problemy Wiślakom. Po jednej z pierwszych akcji Miedziowych prawym skrzydłem, obrońcy Wisły musieli wybijać piłkę z linii bramkowej, gdyż zakotłowało się w polu karnym. Z każdą minutą podopieczni trenera Filipka czuli się jednak na boisku coraz pewnej. Po wygranej przebitce w środku pola piłka trafiła do zawodnika testowanego i ten mocnym strzałem z przed pola karnego otworzył wynik spotkania. Bramka ta nie ostudziła jednak zapału zawodników Zagłębia. Dobry odbiór piłki tuż przed polem karnym Wisły poskutkował szybkim doprowadzeniem do wyrównania.

BAZ03052017-6518

Druga połowa skupiła się przede wszystkim na walce w środku pola. Bardzo aktywnym zawodnikiem w szeragach Wisły był reprezentant Polski Sławomir Chmiel, który raz po raz, próbował urywać się rywalom prawym skrzydłem. Cierpliwość w wyprowadzaniu piłki się opłaciła i po jednym z dośrodkowań piłka trafiła w polu karnym pod nogi niepokrytego napastnika Wisły, który spokojnym strzałem dał ponownie prowadzenie Wiśle. Radość z przewagi nie trwała jednak długo. Po błędzie w wyprowadzaniu, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się napastnik Miedziowych i spokojnym strzałem dał remis Zagłębiu. Biała Gwiazda ambitnie walczyła do końca i dopięła swego. Obrońca drużyny gości dopuścił się przewinienia w polu karnym, za co sędzia zmuszony był odgwizdać rzut karny. Do piłki podszedł Aleksy Leśniak i pewnym strzałem zapewnił zwycięstwo Wiślakom.

BAZ03052017-6598

Jestem zadowolony z meczu. Chłopcy wypełnili nakreślony wcześniej plan. Na tle wicemistrzów Polski zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Generalnie mecz był dość wyrównany, choć myślę, że to my mieliśmy więcej dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. To dzięki indywidualnościom, które są w naszej drużynie i umiejętnościom gry zespołowej, ostatecznie okazaliśmy się lepszą drużyną. Nie ustrzegliśmy się niestety kilku błędów, ale piłka nożna to generalnie gra błędów. Jak widać po wyniku, popełniliśmy ich mniej od Zagłębia. Sądzę, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Uważam również, że był to wartościowy sparing zarówno dla nas jak i dla drużyny z Lubina – podsumował spotkanie trener Wisły 2002, Adrian Filipek.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 3:2 (1:1)
zawodnik testowany 11′ 45′, Aleks Leśniak 80′

Wisła Kraków: Bartosz Matoga – Jakub Kulig, Jakub Zima, Patryk Pischinger, Kacper Masny – Adam Warmuz, Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Daniel Muniak, Sławomir Chmiel – zawodnik testowany oraz Jakub Banasik, Bartłomiej Gierek i Konrad Konik

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x