2002: Trzech wiślaków powołanych do reprezentacji Polski

09
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

kadrowicze03

Miło nam poinformować, że trzech zawodników Wisły Kraków zostało powołanych do reprezentacji Polski do lat 15. Są nimi Sławomir Chmiel, Kacper Masny i Bartosz Matoga. Zawodnicy z rocznika 2002 polecą na zgrupowanie kadry do Uzbekistanu, gdzie rozegrają turniej.

W trakcie pobytu na kontynencie azjatyckim reprezentacji Polski zagra z Białorusią (1 czerwca, 15:00), z Uzbekistanem (3 czerwca, 15:00) i z Japonią (5 czerwca, 7:00). Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Taszkiencie.

Od początku sezonu 2016/17 trójka powołanych zawodników regularnie jeździ na konsultacje kadry, gdzie miała okazję przekonać do siebie selekcjonera Roberta Wójcika. Masny i Chmiel zdążyli już rozegrać pierwsze sparingowe spotkania – przeciwko starszym drużynom Stali Mielec i Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Teraz czas odnotować pierwsze oficjalne występy!

Bartosz Matoga do Wisły trafił na początku sezonu 2015/16, wcześniej reprezentował barwy Orła Myślenice. Podobnie jak Sławomi Chmiel, który do Krakowa trafił pół roku później. Początkowo w roli środkowego pomocnika, ale ostatecznie został przesunięty na lewe skrzydło, gdzie świetnie wykorzystuje swoje możliwości. Najdłużej w Klubie jest Kacper Masny, który przede wszystkim jest lewym obrońcą, choć w przeszłości występował również jako środkowy pomocnik. Trafił do Wisły w 2013 roku z Borku Kraków.

Kadra na turniej w Uzbekistanie: Sławomir Chmiel, Kacper Masny, Bartosz Matoga (Wisła Kraków), Michał Rakoczy (Cracovia), Mikołaj Biegański (Skra Częstochowa), Łukasz Bejger (Lech Poznań), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Dawid Rezaeian (Lech Poznań), Łukasz Szramowski (Lech Poznań), Filip Szymczak (Lech Poznań), Gabor Grabowski (Legia Warszawa), Nikodem Niski (Legia Warszawa), Filip Dymerski (Naki Olsztyn), Bartosz Zynek (Queens Park Rangers FC, Anglia), Adam Kramarz (Stal Mielec), Kacper Sadłocha (Stal Mielec), Dominik Stupieńko (Śląsk Wrocław), Jan Biegański (GKS Tychy), Nathan Wahlig (VfL Wolfsburg, Niemcy), Arkadiusz Baran (Zagłębie Lubin)

baz10252016-6602
Bartosz Matoga
BAZ05072017-1603
Kacper Masny
BAZ05072017-1542
Sławomir Chmiel

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x