2002: Sroga lekcja od Progresu

02
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

BAZ08302017-7803

Ciężki tydzień dla Wisły Kraków 2002. Na przestrzeni czterech dni rok młodsi od rywali zawodnicy Białej Gwiazdy mierzyli się z faworytami Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Dzisiaj przegrali na Progresie aż 0:5.

W pierwszej połowie do dwudziestej minuty mieliśmy bezbramkowy remis, ale przewaga należała do gospodarzy. Wiślacy, mimo gorszych warunków fizycznych, postawili na grę w piłkę, ale Progres świetnie zachowywał się w odbiorze, do tego groźnie kontratakował. Ostatecznie do przerwy prowadził 2:0, a po zmianie stron strzelał jeszcze trzykrotnie. Drużyna trenera Krystiana Pacia potwierdziła tym samym, że będzie głównym rywalem Wisły 2001 do awansu do barażu o Centralną Ligę Juniorów U17.

Nie mogę mieć pretensji do chłopaków, bo grali na sto procent swoich możliwości. Sezon zaczęliśmy od meczów z faworytami, a przecież ta drużyna niedawno straciła kilku kluczowych zawodników – dzisiaj nie było pięciu, którzy kończyli poprzedni sezon. Potrzebujemy czasu, żeby odbudować się jako dobrze funkcjonujący na boisku zespół. Nie pomaga nam to, że większość drużyn w tej lidze góruje nam nami fizycznie, a dzisiaj Progres oprócz warunków grał też w piłkę, za co należą się gratulacje. Ponadto mieli kilka świetnych indywidualności w swoim składzie. Czasu na wnoszenie poprawek w trakcie treningu nie ma zbyt wiele, ponieważ w środę gramy kolejny mecz. Chcemy zagrać dobrze i wygrać – podsumował spotkanie trener Adrian Filipek.

4. kolejka Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
2 września, godz. 10:00, ul. Ptaszyckiego 6, Kraków
Progres Kraków – Wisła Kraków 2002 5:0 (2:0)

Wisła Kraków: Szymon Goch – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Konrad Konik, Jakub Kulig – Aleks Leśniak, Daniel Wolak, Aleksander Buksa, Daniel Muniak, Michał Przybyło – Kacper Wydra oraz Jakub Szumera, Jakub Banasik, Szymon Nocoń, Bartłomiej Fluda, Klaudiusz Kaczkowski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x