2002: Porównają się w weekend z Anglikami, Walijczykami czy Łotyszami

04
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

bz08202016-2877

Od piątku do niedzieli Wisła Kraków 2002 wystąpi w Międzynarodowym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej „Salt Mine Wieliczka 2017 CUP”, rozgrywanym na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej. Jedną z osób promujących to wydarzenie jest wychowanek Białej Gwiazdy i aktualny Reprezentant Polski – Krzysztof Mączyński.

Podopieczni trenera Adriana Filipka trafili do Grupy B, gdzie zmierzą się z takimi zespołami jak: Górnik Zabrze, Supernova Ryga oraz Progres Kraków. W piątek i sobotę dojdzie do rywalizacji w grupach, natomiast na niedzielę zaplanowano fazę finałową. – Z zespołem Supernovy Ryga nie mieliśmy okazji rywalizować, z Progresem Kraków występujemy w tej samej lidze, wiec posiadamy wiele informacji na ich temat. Z Górnikiem Zabrze w przeszłości graliśmy mecz sparingowy, który przegraliśmy, wiec weekendowy turniej będzie świetną okazją, aby zrewanżować się za porażkę – mówi trener Adrian Filipek.

Chcielibyśmy się pokazać z dobrej strony jeżeli chodzi o grę w piłkę i indywidualne umiejętności naszych zawodników, wygrywać mecze i w niedzielę wystąpić w spotkaniu finałowym – dodał.

Biała Gwiazda w Małopolskiej Lidze Trampkarzy nie ma sobie równych. W ligowej tabeli zajmuje pozycję lidera, ponadto może pochwalić się liczbą 117 zdobytych bramek, co należy uznać za niemały wyczyn. Weekendowy turniej jest więc świetną okazją, aby zmierzyć się z bardzo dobrymi rywalami. – Moim zdaniem w naszym regionie mamy najlepszy zespół i najlepszych zawodników. Inaczej gra się z zespołami, które są w Małopolsce, a inaczej z tymi które dominują w swoich regionach. Najlepsze i najbardziej wartościowe spotkania to te z drużynami, które chcą grać w piłkę, a nie tylko skupiać się na walce fizycznej, która na tym etapie rozwoju biologicznego zawodników jeszcze odgrywa dużą rolę. Mam nadzieje, że na turnieju zmierzymy się z zespołami, które będą chciały grać w piłkę i skonfrontować swoje umiejętności z naszymi – przyznał szkoleniowiec.

W przeszłości rocznik 2002 miał okazję rywalizować w kilku międzynarodowych turniejach, takich jak Superliga Czterech Narodów, Nike Premier Cup, Szczecin Cup czy Internationales U14 Pfingstturnier w Dortmundzie. Jakie wnioski udało się wyciągnąć z tych konfrontacji? – Z każdego turnieju wynieśliśmy różne rzeczy. Podobnie z każdego meczu ligowego staramy się wynieść coś dla siebie, również z tych wysoko wygranych. Zawsze jest coś do poprawy. Każdy mecz jest inny, ma inny przebieg, tak samo jak turniej. Możemy konfrontować swój styl gry z innymi europejskimi stylami. Lubimy mierzyć się z zespołami międzynarodowymi, zobaczyć jakość tamtejszych zawodników. W Wieliczce chłopcy będą mogli porównać się z Anglikami, Walijczykami czy Łotyszami. Każdy mecz na turnieju można by rozpatrywać indywidualnie. Mogą one dać nam wiele, jeśli sobie je przeanalizujemy i będziemy chcieli doszukać się nawet jakichś najdrobniejszych szczegółów. Wszystko to zaprocentuje w przyszłości – przyznał opiekun Wiślaków.

Całemu turniejowi przyświeca cel charytatywny. Podczas spotkań odbędzie się zbiórka pieniędzy oraz aukcje z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Róży Zaręby. – Jak najbardziej chcemy wspierać takie inicjatywy. Oprócz grania w piłkę nożną fajnie, że możemy komuś przy okazji pomóc. Chłopcy trenują piłkę, a my pomagamy im stawać się lepszym. Należy pamiętać , że są też osoby, które potrzebują wsparcia i jeżeli tylko im możemy pomóc to na pewno to cieszy. Po pierwsze jesteśmy ludźmi – komentuje trener Filipek.

Przed każdym turniejem są pewne oczekiwania co do końcowej pozycji oraz nakreślane różne założenia. Nie może być inaczej i tym razem. – Chcemy wypaść jak najlepiej. Ostatnio gramy co trzy dni: kadra, liga, teraz turniej. Będziemy chcieli wyjść i pokazać się z jak najlepszej strony, pokazać swój styl gry oraz swoje walory. Zarówno grę zespołową jak i indywidualności, którymi dysponujemy. Zawszę gramy o zwycięstwo – zakończył trener Adrian Filipek.

Grupa A
Górnik Wieliczka
Newport Country
Nottingham Forest
Legia Warszawa

Grupa B
Górnik Zabrze
Wisła Kraków
Supernova Ryga
Progres Kraków

Harmonogram gier:
Górnik Zabrze – Wisła Kraków, piątek, godz. 18:00
Supernova Ryga – Wisła Kraków, sobota, godz. 10:00
Progres Kraków – Wisła Kraków, sobota, godz. 16:00

Faza finałowa:
3A – 4B, niedziela, godz. 09:00
4A – 3B, niedziela, godz. 10:00
1A – 2B, niedziela, godz. 11:00
1B – 2A, niedziela, godz. 12:00

o VII miejsce, niedziela, godz. 13:00
o V miejsce, niedziela, godz. 14:00
o III miejsce, niedziela, godz. 15:00
o I miejsce, niedziela, godz. 16:00

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x