2002: Polska wygrywa, Chmiel i Masny z debiutami

Czerwiec
2017

Kategoria Aktualności / U-15

18870708_1326022070827587_1239789464_n

Reprezentacja Polski do lat 15 przebywa aktualnie w Uzbekistanie, gdzie bierze udział w międzynarodowym turnieju. Dzisiaj rozegrała pierwsze spotkanie – przeciwko Białorusi, zakończone zwycięstwem 6:0. Swoje międzynarodowe debiuty zaliczyli Sławomir Chmiel i Kacper Masny. W sobotę o 15:00 Polacy zagrają z gospodarzami.

Na zgrupowanie kadry, która najpierw trenowała w Polsce, a później wyleciała na kontynent azjatycki powołana została trójka wiślaków: oprócz Chmiela i Masnego również Bartosz Matoga został wyróżniony przez selekcjonera Roberta Wójcika. Pierwszy turniejowy mecz należał bez wątpienia do Polaków. Białoruś do przerwy przegrywała już 0:2, a po przerwie biało-czerwoni dorzucili jeszcze cztery trafienia. Był to na pewno wyjątkowy mecz dla naszych zawodników, którzy po raz pierwszy zagrali w międzypaństwowym meczu z Orłem na piersi. Kacper Masny pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, a Sławomir Chmiel dostał od trenera końcowe 20 minut. Na swoją szansę czeka Matoga, który dzisiaj pełnił rolę rezerwowego. W sobotę rywalem Polski będzie Uzbekistan, z kolei turniej zakończy się starciem 5 czerwca z Japonią, która dzisiaj pokonała gospodarzy 5:1.

Więcej o naszych zawodnikach TUTAJ.

Polska – Białoruś 6:0 (2:0)
Jakub Kamiński 24, 41, Filip Szymczak 66, Adam Kramarz 77, Filip Dymerski 89, Jan Biegański 90