2002: Na zakończenie walkower. Ale to był sezon!

19
Czerwiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ06152017-8956

Koniec ligi, koniec sezonu. Przed Wisłą Kraków 2002 ostatni tydzień treningów, a później zasłużone wakacje. Wiślacy mieli grać w niedzielę ostatni mecz ligowy, ale Krakus Nowa Huta oddał go walkowerem. Kończymy ligę z siedmioma punktami przewagi nad Sandecją Nowy Sącz i dwunastoma nad Cracovią.

Oznacza to, że podopieczni trenera Adriana Filipka ukończą Małopolskę Ligę Trampkarzy z dorobkiem 73 punktów w 26 meczach. Wczesną jesienią naszej drużynie zdarzyły się dwie straty punktów, ale wiosną byliśmy nie do zatrzymania! 13 meczów – 13 zwycięstw, w tym takie jak z Orłem Myślenice (11:0) czy MOSiR-em Bochnia (15:0). Ogólnie, pod względem strzeleckim, takiej drużyny jak Wisła w tej lidze nie było: 153 trafienia to o 67 więcej od drugiej pod tym względem Cracovii.

„Niestety zdobywając 6 punktów i rozgrywając tak naprawdę tylko jedną słabą połowę odpadamy z turnieju”

Udany sezon rocznika 2002 zaczął się pechowo w Łodzi – mimo zdobycia sześciu punktów na dziewięć możliwych nasi zawodnicy zajęli trzecie miejsce w grupie i pożegnali się z marzeniami o Mistrzostwie Polski na etapie grupowym. Później było już tylko lepiej. 26 sierpinia KURO Piłkarzem Sezonu został Bartosz Matoga, a w tym samym dniu powołanie na konsultację kadry Polski otrzymało ośmiu zawodników Białej Gwiazdy. W październiku, mimo ostatniego miejsca, Wiślacy zaprezentowali się z dobrej strony w Turnieju Czterech Narodów, w którym wystąpiły Hertha Berlin, Liverpool FC i MSK Żylina. Zbiegło się to w czasie z zaproszeniami na testy do klubów angielskich dla Matogi i Kacpra Masnego.

Liverpool bez tajemnic

Zima to mistrzostwo województwa wygrane – w cuglach – na sztucznej nawierzchni oraz kolejne powołania na konsultacje kadry – dla Masnego i Sławomira Chmiela. Udany sezon 2016/17 podsumować mogą również sparingi – w nich nasi zawodnicy ulegli tylko raz, gdy grali na wyjeździe z Karpatami Lwów. U siebie pokonali m.in. Zagłębie Lubin. Dobra forma potwierdziła się w lidze, w której – tak jak pisaliśmy – Wisła odniosła komplet zwycięstw.

Wisła najlepsza w Salt Mine Wieliczka CUP

Dyspozycja rocznika 2002 została również wypatrzona na arenie międzynarodowej. W maju okazali się najlepsi w Salt Mine Wieliczka CUP, zostawiając w tyłach takie drużyny jak Górnik Zabrze, Legia Warszawa czy Nottingham Forest. Pod koniec miesiąca wygrali w organizowanym przez Akademię miniEURO Wisła CUP. W tym czasie w Uzbekistanie przebywali Masny, Chmiel i Matoga, którzy na turnieju w Azji reprezentowali nasz kraj. Kampania zakończona została zdobyciem mistrzostwa w meczu z beśpośrednim rywalem – Cracovią oraz zapewnienie rok młodszej drużynie występów w Centralnej Lidze Juniorów.

Wszystkie osiągnięcia Wisły Kraków 2002 w tym sezonie TUTAJ

BAZ05072017-1758

baz10252016-6791

bz08202016-3264

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x