Listopad
2017

Kategoria Aktualności / U-16

BAZ10312017-5264

Dzięki wygranej nad Akademią Piłkarską Profi Zielonki i remisowi w Nowym Sączu z Sandecją Wisła Kraków 2002 wiosną występować będzie w fazie 1-8 Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.

W sobotę wiślacy okazali się lepsi od drużyny prowadzonej przez Andrzeja Niedzielana, wygrywając 5:1, choć do przerwy było 1:1. Dwie bramki w tym meczu zdobył Kacper Wydra. Napastnik otworzył wynik meczu z Sandecją, gdy w 18. minucie idealnie odnalazł się w polu karnym i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi. Po przerwie gospodarze wyrównali, ale w 70. minucie Wisła ponownie prowadziła. Aleks Leśniak pewnie wykonał rzut karny, podyktowany po faulu na Wydrze. Za to zagranie obrońca nowosądeczan ujrzał czerwoną kartkę, a Wydra, jak się później okazało, opłacił przewinienie złamaniem obojczyka. Sandecja grając w osłabieniu zdołała jednak wyrównać. Remis pozbawił rywali możliwości gry w ostatniej kolejce o pierwsze miejsce i baraż do CLJ U17.

BAZ10312017-5276

Rocznik 2002 w 14 meczach MLJM zgromadził 26 punktów i legitymuje się bilansem bramkowym 43:22 (trzecie miejsce pod względem liczby strzelonych bramek), co w tej chwili daje 5. miejsce. W ostatniej kolejce rywalem Białej Gwiazdy będą rówieśnicy z Progresu Kraków.

Oprócz utrzymania się w czołówce MLJM pozytywem występów Wisły 2002 w lidze są występy młodszych zawodników – z 26, którzy jesienią odnotowali co najmniej jeden występ, aż siedmiu jest młodszych, w tym Eryk Dudek i Piotr Zagórowski, bramkarze z rocznika 2004.