2002: Matoga, Chmiel i Masny z kolejnymi występami w reprezentacji

Czerwiec
2017

Kategoria Aktualności / U-15

kadrowicze03

Zakończyło się tournee reprezentacji Polski do lat 15 po Uzbekistanie. Po zwycięstwie nad Białorusią podopieczni selekcjonera Roberta Wójcika pokonali gospodarzy oraz ulegli triumfatorom turnieju – Japończykom. W każdym z meczów grali wiślacy.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Polacy wygrali 6:0, a po raz pierwszy w międzynarodowym meczu państwowym zagrali Sławomir Chmiel i Kacper Masny. W następnym pokonali Uzbekistan 3:1, a cała trójka zawodników Białej Gwiazdy rozpoczęła mecz w pierwszym składzie – Bartosz Matoga (debiut) i Masny grali pełne 90 minut, natomiast Chmiel po przerwie już się na boisku nie pojawił. Nie przeszkodziło mu to jednak w zanotowaniu drugiej asysty. Przeciwko Japonii w pierwszym składzie ponownie znalazł się Masny (kolejny występ w pełnym wymiarze), a w 65. minucie na boisku pojawił się Chmiel i ponownie brał udział w akcji bramkowej – asystując przy honorowej bramce Gabora Grabowskiego. Ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce w czterozespołowej stawce.

Polska – Białoruś 6:0 (2:0)