2002: Kacper Masny i Bartosz Matoga z zaproszeniami na testy w Anglii

31
Październik
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

matoga-i-masny

Dwaj zawodnicy Wisły Kraków 2002 zostali wypatrzeni przez angielskich skautów. W poprzednim tygodniu do Akademii przyszły zaproszenia dla Kacpra Masnego z Aston Villi i skierowane do Bartosza Matogi z Liverpoolu.

Zarówno Masny jak i Matoga mają za sobą udany rok. Byli wyróżniającymi się postaciami w drużynie, która została najlepszą w Małopolsce i pokazała się z dobrej strony na sierpniowych Mistrzostwach Polski w Łodzi. Obaj dołożyli do tego powołanie do reprezentacji Polski i solidne występy w ostatnim Turnieju Czterech Narodów w Myślenicach, które już w zupełności przekonały wysłanników angielskich klubów.

Masny do klubu z Birmingham uda się 18 listopada i jego testy potrwają trzy dni. Z kolei Matogę czeka zdecydowanie dłuższy sprawdzian – The Redds wysłali oficjalne zapytanie o możliwość przylotu Bartka w dniach 11-20 listopada.

Kacper Masny trafił do Wisły w 2013 roku z Borku Kraków i choć początkowo wystawiany był jako środkowy pomocnik, to od kilkunastu miesięcy z powodzeniem gra na lewej obronie. Bartosz Matoga trafił do Krakowa na początku poprzedniego sezonu. Radzi sobie do tej pory bardzo dobrze – w sierpniu za całokształt pracy i równą formę przez cały rok wybrany został Piłkarzem Sezonu.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x