2001/2002: Niepowodzenie w Nowym Sączu

19
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ08192017-5474

Zaledwie punkt na sześć możliwych przywiozły z Nowego Sącza roczniki 2001 i 2002 w ramach 7. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Porażka starszych z Sandecją znacznie komplikuje możliwość awansu do makroregionalnej ligi.

Jako pierwszy odbył się mecz Wisły 2001 z Sandecją. Nie było to porywające spotkanie – gospodarze uprościli grę, z kolei Wiślacy nie mogli się przebić i stworzyć dogodnej sytuacji. Do przerwy był bezbramkowy remis, a po zmianie stron Sandecja wykorzystała szybki atak i Kamil Broda musiał wyciągać piłkę z siatki. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę – w ostatniej minucie z boiska po awanturze wylecieli Jakub Janik i Jakub Wąsowicz.

O 13:30 rozpoczęło się drugie spotkanie, w którym do przerwy Dunajec prowadził z Wisłą 2002 1:0, po dobrze wykonanym rzucie wolnym, choć wydaje się, że bramkarz, jak i mur ustawiony przez niego, mogli się lepiej zachować. Wiślacy odpowiedzieli w drugiej połowie po bramce Daniela Wolaka. Wynik mógł ustalić Daniel Muniak, ale w komfortowej sytuacji przestrzelił. Dla Dunajca był to pierwszy punkt w tym sezonie, a Wisła przerwała swoją passę wysokich zwycięstw.

Na półmetku rozgrywek (rozegrano siedem z piętnastu meczów) sytuacja wiślackich drużyn nie należy do idealnych. Rocznik 2001 traci do liderującej Sandecji już pięć punktów, a do drugiego Progresu trzy. Jedna z tych drużyn na pewno jeszcze straci punkty, ale czy na tyle, żeby dać się wyprzedzić Wiśle? Rocznik 2002 z kolei utrzymuje się w górnej połówce tabeli, spełniając przedsezonowe założenia.

7. kolejka Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
16 września, godz. 12:00, ul. Siedleckiego 1, Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Wisła Kraków: Kamil Broda – Adrian Gałka, Dawid Jampich, Michał Zając, Szymon Windys – Grzegorz Janiczak, Dariusz Partyka, Sławomir Chmiel, Bartosz Główczyk – Jan Dziadkowiec, Kacper Durda oraz Kamil Bentkowski, Michał Cienkosz, Jakub Janik, Tomasz Kolendowski, Jakub Zawada

7. kolejka Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
16 września, godz. 13:30, ul. Kościuszki 2, Nowy Sącz
Dunajec Nowy Sącz – Wisła Kraków 1:1 (1:0)
Daniel Wolak 51′

Wisła Kraków: Jakub Szumera – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Konrad Konik, Jakub Kulig – Szymon Nocoń, Aleks Leśniak, Daniel Muniak, Aleksander Buksa, Daniel Wolak – Kacper Wydra oraz Gabriel Kyciński, Jakub Banasik, Bartłomiej Gierek, Wiktor Szywacz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x