2001: Zwycięstwo z Unią Tarnów po golach Jampicha i Korczyka

23
Październik
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

baz09112016-0992

Udany weekend mają za sobą również zawodnicy Wisły Kraków 2001. W 7. kolejce fazy finałowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych pokonali Unię Tarnów 2:1 po bramkach Dawida Jampicha i Damiana Korczyka. Wiślacy kończyli sobotni mecz w osłabieniu z powodu czerwonej kartki Jampicha.

Postawę Wisły można podzielić na dwie połowy. W pierwszej podopieczni trenera Marcina Pluty byli zdecydowanie lepsi od tarnowskiej Unii co udowodnili dwoma trafieniami. W 18. minucie piłkę w pole karny wrzucił Grzegorz Janiczak, tę przyjął Dawid Jampich i mocnym strzałem w okienko dał Wiśle prowadzenie. Dziesięć minut później idealnym podaniem Damiana Korczyka uruchomił Bartosz Główczyk i skrzydłowy nie miał problemów ze zdobyciem swojej czwartej w tym sezonie bramki.

Po zmianie stron role się odwróciły i to Unia przejęła incjatywę co zakończyło się bramką kontaktową, a też z opałów ratował kolegów Szymon Tokarz, broniąc dwukrotnie w sytuacji jeden na jednego. Sytuacja Wisły skomplikowała się mocno kwadrans przed końcem meczu kiedy to z boiska za dwie żółte kartki zejść musiał strzelec pierwszej bramki. Będąca w osłabieniu Wisła ustawiła się nisko i utrzymała prowadzenie.

Na dwie kolejki przed końcem rundy sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej klarowna. W grze o awans do makroregionalnej ligi pozostaje pięć drużyn – w tym dwie wiślackie. Niestety wyniki z tego weekendu wykluczają możliwość awansu do rozgrywek centralnych obu naszych roczników. A już za tydzień mecze pomiędzy zainteresowanymi: Cracovia podejmie Wisłę 2000, a Akademia Piłkarska 21 Wisłę 2001.

7. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych
22 października, godz. 12:00, ul. Koletek 20, Kraków
Wisła Kraków – Unia Tarnów 2:1 (2:0)
Dawid Jampich 18′, Damian Korczyk 28′

Wisła Kraków: Kamil Broda – Adrian Gałka, Dawid Jampich, Kamil Pachel, Jakub Kościelniak – Kamil Bentkowski, Grzegorz Janiczak, Bartosz Główczyk – Michał Cienkosz, Jan Dziadkowiec, Damian Korczyk oraz Szymon Tokarz, Piotr Buczek, Arkadiusz Kasia, Michał Zając i Jakub Zawada

Tabela fazy finałowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x