2001: Zwycięstwo w cieniu kontuzji Macieja Grojca

21
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

BAZ05212017-5080

Pewnym zwycięstwem zakończył się wyjazd Wisły Kraków 2001 do Tarnowa. Podopieczni trenera Marcina Pluty zakończyli rundę zdobyciem trzech punktów z Unią, ale na mecz cień położyła sytuacja z końcówki meczu, gdy do szpitala trafił Maciej Grojec.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Do przerwy w Tarnowie mieliśmy remis, po bramkach Macieja Grojca z 11. minuty i Kamila Żurka na dwie minuty przed przerwą. Po zmianie stron dla Wisły trafiali Arkadiusz Kasia i Tomasz Kolendowski. Dla Wisły i jej pozycji w tabeli ten mecz nie miał żadnego znaczenia – nasi zawodnicy zakończyli rundę na trzecim miejscu i w fazie play-off zmierzą się z Progresem Kraków. Dlatego tym bardziej mrozi krew w żyłach sytuacja, która miała miejsce tuż przed końcowym gwizdkiem. Na murawę upadł strzelec pierwszej bramki, a na niego dwóch zawodników Unii. Grojec nie mógł się ruszyć, a na domiar złego, mimo że jest to obowiązkowe, nie było opieki medycznej, która byłaby w stanie szybko mu pomóc. Problem z dojazdem pod boisko miał też ambulans, ale ostatecznie udało się naszego zawodnika przetransportować do szpitala, gdzie spędzi jeszcze dwie noce. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

BAZ05212017-5147

Przeprowadzone do tej pory badania diagnostyczne, czyli tomograf i RTG wykluczają poważny uraz kręgosłupa. Maciek został na obserwacji w szpitalu w Tarnowie, będzie konsultowany jeszcze z neurochirurgiem. Mam głęboką nadzieję i mówię to z pełną świadomością, że niebawem wróci i to w wielkim stylu! – powiedział o sytuacji swojego podopiecznego trener Marcin Pluta. Wisła 2001 zajęła trzecie miejsce w grupie mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, za Wisłą 2000 i Progresem Kraków, a przed Hutnikiem. Obie nasze drużyny powalczą o grę w finale i baraż dający awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Pierwsze mecze już w najbliższy weekend!

BAZ05212017-5162

10. kolejka Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
21 maja, godz. 10:00, ul. Traugutta 5, Tarnów
Unia Tarnów – Wisła Kraków 1:3 (1:1)
Maciej Grojec 11′, Arkadiusz Kasia 46′, Tomasz Kolendowski 73′

Wisła Kraków: Szymon Tokarz (41′ Kamil Broda) – Jakub Zawada, Dawid Jampich, Kamil Pachel (56′ Michał Zając), Szymon Windys (41′ Kacper Masny) – Kamil Bentkowski, Arkadiusz Kasia – Wojciech Ruśniak (41′ Sławomir Chmiel), Maciej Grojec, Adrian Gałka (56′ Grzegorz Janiczak) – Kacper Durda (65′ Tomasz Kolendowski)

BAZ05212017-5209

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x