2001: Zdominowali starszą Sandecję i wygrali 3:0

04
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

bz06122016-6873

Mało kto spodziewał się tak jednostronnego spotkania. Z jednej strony liderująca z kompletem punktów Sandecja, z drugiej Wisła, która ma za sobą dwa ciężkie boje z rok starszymi Progresem i Cracovią. Tymczasem zawodnicy trenera Marcina Pluty zdominowali rywala, wygrywając 3:0.

Mecz zaczął się od kilku spięć pomiędzy zawodnikami obu drużyn, które wyszły na to spotkanie wyjątkowo zmobilizowane. Często wiele akcji było powstrzymywane faulami, a nerwowość zwiększały niektóre kontrowersyjne decyzji sędziego. Jednak po kwadransie sytuacja się uspokoiła i Wisła próbowała swoich szans w ataku pozycyjnym. Pierwszą lepszą okazję miał Maciej Grojec, ale sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną skrzydłowego. Chwilę później w korzystnej sytuacji znalazł się Kacper Durda. Napastnik, który latem dołączył do Wisły, dopadł do piłki źle wybitej przez bramkarza, ale uderzył jednak za słabo. Nie pomylił się w 37. minucie, kiedy to Kuba Janik uruchomił go świetnym podaniem i tym razem lewa noga Durdy nie zawiodła. Mocne uderzenie pod poprzeczkę i do szatni Wisła zeszła z prowadzeniem 1:0 po debiutanckim trafieniu zawodnika z Wadowic.

Po zmianie stron Sandecja nie potrafiła nawiązać już równorzędnej walki z dobrze funkcjonującą drużyną trenera Pluty. Wiślacy w pełni kontrolowali piłkę, długimi fragmentami utrzymując się na połowie przeciwnika. Brakowało jednak drugiego trafienia. To padło po przerwie na picie. Arkadiusz Kasia popisał się asystą-marzenie. Z okolic środka boiska zagrał prostopadłe podanie do zbiegającego lewym skrzydłem Damiana Korczyka. Korczyk wyprzedził rywala, a w sytuacji sam na sam nie spudłował. W końcówce podwyższył rozmiar zwycięstwa skutecznie egzekwując jedenastkę. Wisła w 4. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych grupa 1 wygrała z liderującą do tej pory Sandecją 3:0. Wiślacy są obecnie na 5. miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do pierwszej Garbarni.

4. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych grupa 1
4 września, godz. 11:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)
Kacper Durda 37′, Damian Korczyk 67′, 79′

Wisła Kraków: Kamil Broda – Adrian Gałka, Kamil Pachel, Tomasz Kolendowski, Szymon Windys – Kamil Bentkowski, Jakub Janik – Maciej Grojec, Grzegorz Janiczak, Damian Korczyk – Kacper Durda oraz Jan Dziadkowiec, Arkadiusz Kasia, Michał Cienkosz, Michał Zając, Jakub Zawada, Jakub Kościelniak

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x