2001: Zaczęli! W przyszłym tygodniu testy, potem obóz

20
Lipiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ07202017-2453

Krótka wakacyjna przerwa skończyła się dla kolejnej drużyny. Rocznik 2001 będzie w tym sezonie najstarszym w Akademii, więc i cele ma ambitne. Po pół roku awans na szczebel centralny. Ale najpierw testy, obóz, sparingi i liga wojewódzka.

Fotorelacja z treningu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Wiślacy punktualnie o godzinie 10:00 pojawili się na boisku treningowym, tym samym inaugurując przygotowania do nowego sezonu. Jak przebiegały pierwsze zajęcia? – Był to trening o charakterze wprowadzającym, skupiliśmy się na podstawowych elementach gry, jak przyjęcie, podanie piłki. Robiliśmy to zarówno w formie ścisłej jak i w grach. Chcieliśmy spokojnie wprowadzić chłopców w normalny cykl treningowy – wyjaśnił trener Marcin Pluta, który ponownie zadba o ten rocznik.

W nadchodzącym sezonie Biała Gwiazda będzie występować w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Stało się tak, ponieważ w poprzednim sezonie w dwumeczu barażowym lepsza od Wisły 2000 okazała się Akademia Piłkarska 21. Jak do tej sytuacji podchodzi szkoleniowiec? – Na pewno żałujemy, że nie ma nas na poziomie centralnym, jednak nie można załamywać rąk. Teraz wszystko jest w naszych rękach. Głęboko wierzę, że będzie nas stać na to, aby awansować na szczebel centralny w nadchodzącym sezonie. Będziemy mocno pracować, mamy wyznaczone cele, do których będziemy dążyć – skomentował szkoleniowiec. Nasi zawodnicy mieli już dobre przetarcie w poprzednim sezonie, gdy rywalizowali w tej samej lidze, będąc od większości drużyn młodszymi. Nie przeszkodziło to jednak w tym, żeby znaleźć się w najlepszej piątce w województwie.

BAZ07202017-2370

1 sierpnia Biała Gwiazda wyjeżdża na obóz do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wiślacy przez sześć dni będą szlifować tam swoją formę. Rozegrają także trzy mecze kontrolne, między innymi przeciwko Śląskowi Wrocław i Widzewowi Łódź – Nasz obóz odbędzie się co prawda bardzo blisko Kraków, ale odległość w tym wypadku nie ma znaczenia. Chcemy skupić się wyłącznie na aspektach treningowych, a świetna murawa w Kalwarii nam to umożliwi. Rozegramy ciekawe sparingi, przeciwko silnym rywalom z centralnej ligi – wyjaśnił trener.

Poza obozem Biała Gwiazda trenować będzie przy Reymonta. Wiślacy mają zaplanowane treningi codziennie, co oznacza, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Dobrze przepracowana przerwa między rozgrywkami zapewni lepszą formę w trakcie sezonu. – Dalej będziemy pracowali nas swoim modelem gry, który mieliśmy sprecyzowany już w poprzednim sezonie. Nie będziemy skupiać się nad jedną fazą gry, będziemy doskonalić wiele aspektów gry w defensywnie i ofensywnie. Dogłębnie będziemy analizować naszą postawę w sparingach, aby pozbywać się braków. Mamy zaplanowane treningi indywidualne i motoryczne. Będziemy działać wielopłaszczyznowo – skomentował.

BAZ07202017-2466

W najbliższą środę wiślacy wezmą udział w testach przy użyciu masek tlenowych. Ponadto zostaną im pobrane próbki krwi, co pozwoli na zbudowanie jeszcze dokładniejszego obrazu zawodnika. – Przymierzamy się w środku tygodnia do testów, które pozwolą określić nam progi metaboliczne chłopaków, a także ukazać ich poziom szybkościowy. Robimy wszystko, aby mieć jak największy obraz zawodnika. Cieszymy się, ze mamy dostęp do takich badań – powiedział szkoleniowiec.

Przerwa między sezonami charakteryzuje się zmianami w kadrze zespołu. Kluby mają okazję pozyskiwać zawodników, którym przyglądali się od dłuższego czasu. Jak wygląda to w roczniku 2001? – Jesteśmy w trakcie ustalania kadry na najbliższy sezon. Jeżeli chodzi o nowe twarze w naszym zespole, to jesteśmy bliscy pozyskania dwóch zawodników. Jeden z nich występował ostatnio w województwie łódzkim, natomiast drugi na Podkarpaciu – przyznał Pluta.

BAZ07202017-2483

Część zawodników uzyskała awans sportowy w postaci treningów z drużyną dwa lata starszą, występującą w Centralnej Lidze Juniorów. – Jaka będzie ich przyszłość w tamtym zespole zależy od trenera Mariusza Jopa, który musi określi ich przydatność do drużyny. Jeżeli okazałoby się tak, że będą w kadrze CLJ, ale ich regularna gra nie będzie możliwa, wówczas wspomogą nasz rocznik – podsumował trener.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x