2001: Wisła kończy sezon na trzecim miejscu

14
Czerwiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

2001-kopiowanie

To był długi sezon dla Wisły Kraków 2001. Podopieczni trenera Marcina Pluty rozegrali łącznie 28 spotkań ligowych, 17 z nich wygrali, a przypomnijmy, że w większości meczów grali przeciwko rok starszym rywalom. W ostatnim wiosennym dwumeczu Biała Gwiazda pokonała, choć nie bez problemów, Hutnik Kraków 2:1. Obie bramki, po jednym w każdym z meczów, strzelał Grzegorz Janiczak.

Pierwsze spotkanie, rozegrane w niedzielę w Nowej Hucie, nie należało do najłatwiejszych. Obie drużyny postawiły na twardą grę, co nie przekładało się na liczbę sytuacji. Wynik meczu ustalony został po przerwie, dzięki trafieniu Grzegorza Janiczaka, który pewnie wykorzytał rzut karny.

1. mecz o 3. miejsce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
11 czerwca, godz. 9:00, ul. Ptaszyckiego 4, Kraków
Hutnik Kraków – Wisła Kraków 0:1 (0:0)
Grzegorz Janiczak 43′

Wisła Kraków: Kamil Broda (41′ Szymon Tokarz) – Jakub Zawada (63′ Adrian Gałka), Dawid Jampich, Michał Zając, Szymon Windys (63′ Jakub Kościelniak) – Kamil Bentkowski (53′ Jan Dziadkowiec), Grzegorz Janiczak – Bartosz Główczyk (68′ Dominik Wójcik), Arkadiusz Kasia, Michał Cienkosz (77′ Tomasz Kolendowski) – Kacper Durda (75′ Wojciech Ruśniak)

Rewanż odbył się trzy dni później przy ul. Reymonta 22. I miało podobny przebieg do pierwszego, z zastrzeżeniem, że to goście jako pierwsi objęli i schodzili z nim na przerwę. Po zmianie stron szybko, strzałem z dystansu po dłuższym słupku, stan meczu wyrównał Janiczak. Hutnik jednak się nie poddawał i mógł dopiąć swego, jednak Kamil Broda po raz trzeci w tym sezonie udowodnił, że jest specjalistą od bronienia rzutów karnych. Nie dał pokonać się napastnikowi gości, a chwilę później dobrą okazję zmarnował Michał Cienkosz i mimo, że Hutnik próbował jeszcze strzelić bramkę, która dałaby zwycięstwo w dwumeczu, to wynik nie uległ już zmianie. W wiosennej Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych, uszczuplonej o brak występujących w makroregionie Akademii Piłkarskiej 21 i Cracovii, Wisła 2001 uplasowała się na podium.

A uwzględniając całoroczną kampanię ekipa trenera Marcina Pluty okazała się piątą siłą w Małopolsce, co jest tym bardziej warte wyróżnienia z uwagi na fakt, że w topowej piątce znalazł się również nasz starszy rocznik. Co więcej zimą dwóch zawodników przeszło do starszych drużyn – Damian Korczyk dołączył do Wisły CLJ, natomiast Jakub Janik do rocznika 2000.

Bilans Białej Gwiazdy w rozgrywkach wojewódzkich to 17 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek, bramki: 53 do 25. Ze wszystkimi osiągnięciami rocznika 2001 w sezonie 2016/17 można zapoznać się TUTAJ.

Rewanż o 3. miejsce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
14 czerwca, godz. 16:30, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Hutnik Kraków 1:1 (0:1)
Grzegorz Janiczak 44′

Wisła Kraków: Szymon Tokarz (41′ Kamil Broda) – Adrian Gałka, Dawid Jampich, Michał Zając, Szymon Windys (65′ Jakub Kościelniak) – Kamil Bentkowski (69′ Jan Dziadkowiec), Arkadiusz Kasia, Grzegorz Janiczak – Michał Cienkosz (72′ Dominik Wójcik), Kacper Durda (76′ Tomasz Kolendowski), Bartosz Główczyk (65′ Wojciech Ruśniak)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x