2001: Wisła gromi SMS Kraków

26
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

2001-kopiowanie

W meczu 9. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młoszych zdecydowanym faworytem była Wisła 2001, która zajmowała 2. miejsce w tabeli. Drużyna trenera Marcina Pluty nie zawiodła oczekiwań i na swoim boisku pokonała zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Kraków aż 6:1.

Wszystkie bramki dla wiślaków padały po pięknych, precyzyjnych podaniach za linię obrony, otwierających drogę do bramki. Pierwszą zdobył już w 11. minucie Bartosz Główczyk. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Michał Cienkosz. Chwilę później trzecią bramkę dołożył Kacper Durda. Po przerwie zawodnicy gości zaczęli stwarzać sobie sytuacje, co poskutkowało wykorzystaną jedenastką w 46. minucie spotkania. Wiślacy rozpoczęli od środka i szybko zwiększyli przewagę po drugim trafieniu Durdy. Następne bramki były autorstwa Arkadiusza Kasi i Wojciecha Ruśniaka, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie po dłuższej kontuzji.

Dominowaliśmy w tym spotkaniu, były dobre momenty, gdzie prowadziliśmy grę na połowie przeciwnika, natomiast w pierwszej połowie przez naszą niefrasobliwość przeciwnik miał dwie-trzy sytuacje, jeden słupek, ale nie ma co ukrywać, cały mecz był pod naszą kontrolą. Musimy jeszcze pracować nad wykończeniem sytuacji, bo mieliśmy ich kilka, zwłaszcza w drugiej połowie, ale powoli, nie od razu Kraków zbudowano. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby wszystkie swoje dotychczasowe błedy poprawiać – podsumował spotkanie trener Marcin Pluta. Przed ostatnią kolejką Wisła zajmuje drugie miejsce, mając tyle samo punktów co liderująca Cracovia.

8. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych grupa 1
25 września, godz. 11:00, ul. Reymonta 22
Wisła Kraków – SMS Kraków 6:1 (3:0)
Bartosz Główczyk 11′, Michał Cienkosz 14′, Kacper Durda 23′, 47′, Wojciech Ruśniak 71′, Arkadiusz Kasia 78′

Wisła Kraków: Szymon Tokarz – Jakub Zawada, Dawid Jampich, Kamil Pachel (50’Adrian Gałka), Szymon Windys (41′ Jakub Kościelniak) – Bartosz Główczyk (71′ Wojciech Ruśniak), Jakub Janik, Michał Zając (50′ Arkadiusz Kasia), Grzegorz Janiczak (65′ Kamil Bentkowski), Michał Cienkosz (50′ Damian Korczyk) – Kacper Durda

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x