2001: Urodzinowy gol Ruśniaka daje zwycięstwo

28
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

BAZ05262017-6052

Wyjątkowy prezent na urodziny sprawił sobie w piątek Wojciech Ruśniak. Napastnik golem z dystansu dał swojej drużynie zwycięstwo nad Progresem Kraków w pierwszym półfinale fazy pucharowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Rewanż najprawdopodobniej w piątek.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Obie drużyny spotkały się już po raz czwarty w tej rundzie – do tej pory dwukrotnie zwyciężali goście, a raz Biała Gwiazda. Przez dłuższy okres meczu wydawało się, że w końcu padnie remis. Zawodnicy Wisły i Progresu mieli świadomość, że każdy błąd może mieć spore znaczenie dla losów półfinału, więc nic dziwnego, że skupiali się przede wszystkim na dobrej grze w defensywie.

BAZ05262017-5950

Więcej miejsca do gry było w drugiej połowie – tych okazji więcej miała Wisła. Ale ze strzałami Jakuba Zawady czy Kacpra Durdy pewnie radził sobie bramkarz Progresu. Nie poradził sobie w 67. minucie, gdy chwilę wcześniej wpuszczony na boisko Wojciech Ruśniak uderzył zza pola karnego lewą nogą. Piłka po rękawicach wylądowała w siatce. Goście zaatakowali co dawało podopiecznym trenera Marcina Pluty szansę na kontrataki. Przed dobrymi okazjami stawali Arkadiusz Kasia i ponownie Durda, ale wynik już się nie zmienił. W pierwszym półfinale MLJM Wisła pokonała Progres 1:0. Rewanż odbędzie się najprawdopodobniej (ponieważ gospodarze nie podali jeszcze daty) w piątek na obiektach przy ul. Ptaszyckiego 5.

Po meczu wiślacy wsparli kontuzjowanego Macieja Grojca.

BAZ05262017-8277

1. półfinał Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
26 maja, godz. 17:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Progres Kraków 1:0 (0:0)
Wojciech Ruśniak 67′

Wisła Kraków: Kamil Broda – Adrian Gałka (54′ Jakub Zawada), Kamil Pachel, Dawid Jampich, Szymon Windys – Bartosz Główczyk (58′ Wojciech Ruśniak), Grzegorz Janiczak (41′ Tomasz Kolendowski), Arkadiusz Kasia, Michał Cienkosz (80′ Jakub Kościelniak), Kamil Bentkowski – Kacper Durda (80′ Michał Zając)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x