2001: Udany wyjazd do Częstochowy

10
Grudzień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

WISŁA KRAKÓW 2001 - U17

Mimo problemów kadrowych eskapadę do Częstochowy do udanych zaliczyć musi rocznik 2001, wzmocniony pięcioma młodszymi kolegami. Wiślacy pokonali miejscowy Raków 3:1.

Trenerzy z awansem w futsalu!

Braki kadrowe spowodowały, że trener Marcin Pluta w pierwszym składzie wystawił Sławomira Chmiela (w bieżącym sezonie występuje regularnie w roczniku 2001) oraz Patryka Pischingera, zawodników z rocznika 2002. Na ławce usiedli z kolei Aleks Leśniak, Daniel Muniak i Jakub Zima – trójka młodszych zawodników była jednocześnie jedyną rezerwą w meczu, który Biała Gwiazda zdominowała od samego początku.

Wynik otworzył właśnie Chmiel, który udanie zszedł ze skrzydła i sprzed pola karnego uderzył w taki sposób, że bramkarz wyciągał piłkę z siatki. Wiślacy prezentowali się pewnie i tworzyli sobie kolejne dobre akcje. Jedną z nich miał Grzegorz Janiczak. Filigranowy pomocnik rozegrał dwójkową akcję z Kacprem Durdą, ale wydaje się, że niepotrzebnie robił w polu karnym ruletę, zamiast od razu strzelać. Jego próba została zablokowana. Więcej szczęścia mieli w drugiej połowie Kamil Pachel i Durda, którzy z podobnego miejsca (skraj pola karnego) zdobyli drugą i trzecią bramkę dla Wisły. Gospodarze, którzy nie radzili sobie z dobrze funkcjonującym środkiem Wisły odpowiedzieli w końcówce honorowym trafieniem.

Wisła 2001 zakończyła tym samym rundę jesienną pozytywnym akcentem. W bieżącym tygodniu wiślacy zakończą treningi, do których wrócą 8 stycznia.

Raków Częstochowa – Wisła Kraków 1:3 (0:1)
Sławomir Chmiel, Kamil Pachel, Kacper Durda

Wisła Kraków: Maciej Kantyka – Patryk Pischinger, Dawid Jampich, Kamil Pachel, Szymon Windys – Sławomir Chmiel, Grzegorz Janiczak, Kamil Bentkowski, Dariusz Partyka, Kacper Durda – Wojciech Ruśniak oraz Jakub Zima, Aleks Leśniak, Daniel Muniak

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x